Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Poród

Dom Narodzin

Artykuł

Intymna atmosfera sprzyjająca naturalnemu porodowi, przy jednoczesnym zabezpieczeniu medycznym i opiece najlepszych specjalistów – tak w największym skrócie można opisać Dom Narodzin, który powstał w gdańskim szpitalu Swissmed, należącym do Grupy LUX MED.

Dom narodzin
Autor: Materiały prasowe

Placówka, uznawana za jedną z najlepszych w kraju, obchodzi w tym roku 15-lecie.

Porody domowe zyskują na popularności – kobiety chcą przeżywać to intymne doświadczenie w zaciszu i spokojnej atmosferze. Na powitanie nowego członka rodziny w warunkach domowych, często decydują się kobiety, które wcześniej, bez komplikacji rodziły siłami natury w szpitalu.

Jednak wiele przyszłych mam, poszukuje miejsca pośredniego między domem a szpitalem. Dla tej grupy kobiet, poczucie bezpieczeństwa to zaplecze medyczne znajdujące się w bliskości Domu Narodzin (ul Wileńska 44, Gdańsk). "Poród jak w domu" w Domu Narodzin w placówce Swissmed to pakiet stworzony dla par, którym bliska jest idea naturalnych narodzin. Dom Narodzin prowadzony jest przez doświadczony zespół porodowy, który dba o bezpieczeństwo narodzin zapewniając komfort fizyczny i psychiczny rodzącej kobiety. Prowadzenie porodu w zgodzie z naturalnym rytmem każdej kobiety i pełnym poszanowaniem potrzeb rodzącej to priorytet zespołu porodowego. Co ważne, w razie ewentualnych komplikacji, rodząca zostanie przetransportowana na pobliski oddział położniczy, gdzie opiekę przejmują położne i ginekolodzy położnicy i neonatolodzy.

- Stworzyliśmy miejsce, gdzie komfort, bezpieczeństwo, bliskość, poszanowanie potrzeb rodzącej i intymność porodu domowego łączymy z najlepszą opieką medyczną. Porody prowadzone i przyjmowane są przez położne. Stosujemy naturalne metody łagodzenia bólu porodowego, nie wykonujemy interwencji medycznych, kroczymy za rodzącą i dbamy o to, aby narodziny były najpiękniejszym wydarzeniem rodzinnym. Tylko u nas kobieta może urodzić w wodzie. Bliskie naszemu sercu są również porody lotosowe. A wszystko to w przytulnym pokoju narodzin, gdzie znajdują się wszystkie udogodnienia porodowe. Po narodzinach dbamy o kontakt "skóra do skóry", możliwe jest także kangurowanie przez ojca dziecka. Natomiast już cztery godziny po narodzinach mama i dziecko mogą cieszyć się sobą we własnym domu – wskazują Karolina Kardasz i Katarzyna Złowocka, położne z Domu Narodzin szpitala Swissmed, Grupy LUX MED.

Karolina Kardiasz dodaje: - Choć przyjęłam już ponad 250 porodów domowych i setki szpitalnych, to nadal każdy poród jest dla mnie niezwykłym wydarzeniem. Wiem, że dla każdej kobiety i jej partnera narodziny są wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem, które chcą przeżywać w przyjaznej atmosferze, a po szczęśliwym rozwiązaniu cieszyć się pierwszymi chwilami z maleństwem. Narodziny dziecka to również dla położnych bardzo wzruszający i niezwykle satysfakcjonujący moment – tłumaczy położna.

Szpital Swissmed w Gdańsku jest uznawany za jedną z najlepszych porodówek w Polsce. W rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku w 2022 roku znalazł się w pierwszej dziesiątce w kraju. Fundacja nie przyznaje miejsc, tylko typuje 10 najlepszych szpitali, wskazywanych w ankietach przez młode mamy w ramach akcji „Głos Matki”.

– Bardzo nas cieszy wyróżnienie od największej organizacji pozarządowej zajmującej się kobietami w ciąży i połogu. To dla nas motywacja do dalszej pracy, ciągłego udoskonalania oraz stałego poszerzania ofert dla naszych pacjentów.– podsumowuje dr Włodzimierz Piankowski, Dyrektor Medyczny szpitala Swissmed.

Szpital Swissmed obchodzi w tym roku 15-lecie działalności. Przez ten czas specjaliści powitali na świecie ponad 8 tys. dzieci! I choć liczba porodów w Polsce spada, zainteresowanie najwyższej jakości usługami szpitala Swissmed nie maleje, a wręcz wzrasta.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat