Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Dodatkowa ochrona dla noworodków urodzonych przez CC

Artykuł

Dzieci urodzone przez cesarskie cięcie potrzebują szczególnej ochrony. Dlaczego? Ponieważ sposób porodu wpływa na rodzaj i liczbę bakterii nabytych przez noworodka.

Dodatkowa ochrona noworodek cc
Autor: Materiały prasowe

A środowisko, z jakim spotyka się dziecko podczas porodu przez cesarskie cięcie, pozbawia je naturalnego kontaktu z mikroflorą matki.

Początkowo przewód pokarmowy płodu jest jałowy. Pierwszą jego ekspansją na mikroorganizmy jest właśnie poród, będący czynnikiem kolonizacji jelit. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że sposób porodu ma wpływ na rodzaj i liczbę bakterii nabytych przez noworodka.

Podczas porodu naturalnego dziecko od razu nabywa mikroorganizmy pochodzenia matczynego, przede wszystkim z pochwy i jelit, co korzystnie wpływa na kształtowanie jego układu odpornościowego. W ciągu pierwszej doby życia przewód noworodka, który urodził się w ten sposób, zasilany jest przez bakterie tlenowe i względnie beztlenowe.

W przypadku porodu przez cesarskie cięcie kolonizacja przewodu pokarmowego noworodka przebiega dłużej. Jeżeli dochodzi do „cesarki”, to środowisko z jakim spotyka się dziecko jest uboższe o istotną, naturalną mikroflorę matki. Poród poprzez cesarskie cięcie opóźnia też często możliwość przejęcia bakterii ze skóry matki, podczas gdy po porodzie naturalnym natychmiast dochodzi do tak zwanego kontaktu skóra do skóry. Noworodki narażone są na przejęcie w pierwszej kolejności bakterii, które są obecne w środowisku szpitalnym.

Dodatkowo udowodniono, że różnice w mikroflorze między dziećmi urodzonymi siłami natury a dziećmi urodzonymi przez cesarskie cięcie widoczne są nawet przez okres 7 lat. Dzieci urodzone przez cesarskie cięcie w pierwszym miesiącu życia miały trzykrotnie mniejszą liczbę kolonii bakteryjnych w jelitach w porównaniu do urodzonych fizjologicznie.

Odmienność mikroflory jelitowej noworodków, które przyszły na świat przez cesarskie cięcie, ma duży wpływ na ich zdrowie. U dzieci urodzonych tą metodą częściej występują biegunka, choroby alergiczne czy stany zapalne przewodu pokarmowego.

Dlatego warto wspomóc malucha już na samym starcie. Krople Coloflor Cesario to preparat przeznaczony dla noworodków i niemowląt urodzonych przez cesarskie cięcie. Jego zadaniem jest uzupełnienie diety maluszka w żywe kultury bakterii. Czym charakteryzuje się produkt?

Coloflor Cesario swoim składzie zawiera 3 szczepy żywych kultur bakterii, wyselekcjonowanych ze względu na skuteczność i bezpieczeństwo o udowodnionym działaniu.

  • Bifidobacterium infantis (5478) - występujący naturalnie w jelitach niemowląt i dzieci.
  • Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103) – najlepiej przebadany szczep o udowodnionym działaniu.
  • Lactobacillus fermentum (CECT 5716) Hereditum® – występujący naturalnie w mleku kobiecym.

Krople można podawać noworodkom i niemowlętom już od 1. dnia życia. To tylko 3 krople dziennie a aż 3 szczepy żywych kultur bakterii o udowodnionym działaniu.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat