Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

"Dobry sen maluszka" Monika Huntjens

Artykuł

Niewyspani rodzice, mamy dla Was dobrą wiadomość: każde dziecko może dobrze spać już od pierwszych dni życia i można mu w tym pomóc!

Dobry sen maluszka
Autor: Materiały prasowe

Niewyspane dziecko to niewyspany i nieszczęśliwy rodzic. Choć to prosta zależność, to nie zawsze zdajemy sobie z niej sprawę. Dobry sen jest podstawą zdrowego i szczęśliwego życia. Wie o tym każdy, kto choć raz zaznał bezsenności lub poświęcił zbyt mało czasu na nocny odpoczynek.
Świeżo upieczeni rodzice borykają się nie tylko z własnymi problemami ze snem, ale także stoją przed trudnym zadaniem: jak nauczyć dziecko spać?

Zasypiać z dzieckiem czy bez? Pozwalać dziecku na wybór pory snu, czy trzymać się sztywnych godzin usypiania? Czy zawsze karmić dziecko w nocy? Co zrobić, jeśli dziecko nie chce samo spać? Który rodzic nie zadawał sobie takich pytań… słaniając się na nogach z niewyspania.

Z pomocą wszystkim niewyspanym spieszy Monika Huntjens, ekspertka od snu dziecka, która pomogła już setkom polskich rodzin. Od trzech lat prowadzi warsztaty, terapie indywidualne oraz porady on-line, a teraz do rąk czytelników oddaje swoją pierwszą książkę Dobry sen maluszka, w której dzieli się doświadczeniem i wiedzą w zakresie snu małego dziecka.

Dziecko nie rodzi się z umiejętnością samodzielnego zasypiania. Musi się jej nauczyć, podobnie jak chodzenia i mówienia. Monika Huntjens krok po kroku pomaga rodzicom zmierzyć się z tym wyzwaniem. Podaje szczegółowy plan działania, który pozwoli cieszyć się przespaną nocą już po 2 tygodniach, a wyraźną poprawę odczuć po 3-5 nocach!

Autorka szeroko czerpie z najnowszych badań oraz literatury opisującej problematykę snu, powołuje się także na szereg autorytetów w dziedzinie zdrowego spania. Lekko i logicznie podana wiedza teoretyczna sprawi, że lepiej zrozumiemy potrzeby dziecka, zarówno psychologiczne jak i te wynikające z procesów ewolucji.

Jednak siłą książki jest nie tylko dobrze udokumentowana teoria, ale także trening praktycznych umiejętności oraz plany przygotowania do samodzielnego snu, dostosowane do wieku dziecka. Wszystkie opisane ćwiczenia zostały przetestowane przez autorkę, która - jak przyznaje we wstępie - sama stanęła przed wyborem: albo nauczy swoje dzieci samodzielnego zasypiania, albo pokona ją zmęczenie i frustracja. Szybko przekonała się, że zdrowy sen rodziców i dzieci gwarantuje dobrą atmosferę w domu, więcej czasu na wspólne aktywności oraz satysfakcję z każdego dnia.

Trening praktycznych umiejętności oraz ekspercka wiedza, którą dzielą się specjaliści zaproszeni do współtworzenia poradnika, uwzględniają problemy i potrzeby dzieci w różnym wieku – od noworodka do przedszkolaka!

Przeczytaj książkę, naucz swoje dziecko spać i dołącz do grupy #wyspanirodzice!

Monika Huntjens jest pierwszą w Polsce ekspertką od snu dziecka, przyjętą do Międzynarodowego Stowarzyszenia Konsultantek ds. Snu Dziecka (International Association of Child Sleep Consultants). Jest też mamą bliźniąt. Ich kłopoty ze snem skłoniły ją do przestudiowania wszystkich dostępnych poradników oraz badań nad snem dziecka. Wprowadziła je w życie swojej rodziny i wkrótce wszyscy mogli się spokojnie wyspać. To wzbudziło zainteresowanie zaprzyjaźnionych, ale i nieznajomych rodziców, którzy prosili Monikę o radę, jak mogliby pomóc swoim pociechom. Podjęła dalsze studia. Pod okiem światowych ekspertów poznała wiele tajników snu i metod jego treningu. Od trzech lat prowadzi (w języku polskim i angielskim) warsztaty, terapie indywidualne, porady on-line, stworzyła e-book, a teraz do rąk czytelników oddaje swoją pierwszą książkę. Jako konsultantka ds. snu dziecka pomogła już setkom rodzin. Każdego dnia otrzymuje pełne wdzięczności i wzruszające listy od wyspanych rodziców. A tych, którzy jeszcze jej nie znają, uspokaja: Każde dziecko może dobrze spać i można mu w tym pomóc!

Co o metodzie mówią szczęśliwi rodzice:

Tata 6-miesięcznego Oskara, Tomaszów Mazowiecki
Skorzystanie z porad specjalisty jakim jest Pani Monika to było najlepsze rozwiązanie dla naszej Rodziny z Oskarem na czele. Teraz zasypia sam, wesoło do siebie gaworząc przed snem, przesypia noce bez karmień, wstaje radosny i z uśmiechem na twarzy biega cały dzień. Polecam każdemu!

Mama 14-miesięcznego Tymona, Gdynia
Minął już tydzień od kiedy pierwszy raz zastosowaliśmy się do wskazówek Pani Moniki a synek zasypia sam (już nie płacze) i PRZESYPIA CAŁĄ NOC!

Mama 11-miesięcznego Olka, Warszawa
Teraz już wiem jak mądrze działać, żeby mój syn miał dobry i zdrowy sen. Polecam! Naprawdę warto!

Mama 8-miesięcznej Róży, Gorzów Wielkopolski
Szczerze polecam! Dziś moja Różyczka zasypia w 5 minut, budzi się w nocy dwa razy na karmienie, a starszy brat wybiera z biblioteki więcej książek, bo Mama ma czas mu je czytać.

Mama 5-miesięcznego Leosia, Łódź
Niesamowita wiedza, spokój i wielkie wsparcie Pani Moniki na drodze do lepszego snu naszego syna sprawiły, że jesteśmy jeszcze szczęśliwszymi rodzicami. Zdecydowanie jest to najlepsza rzecz, jaką dla Niego (również dla siebie) zrobiliśmy.

Dobry sen maluszka.
Jak nauczyć dziecko spać. Poradnik dla niewyspanych rodziców.
Monika Huntjens
Poradnik
Format: 140 x 210 cm. ze skrzydełkami
Oprawa: miękka
Objętość: 300 s.
Cena detaliczna: 39,99 zł (w tym 5% VAT)
Ringier Axel Springer Polska

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat