Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Higiena

Dlaczego warto kupić dziecku oddzielny płyn do mycia naczyń?

Artykuł

Niektórzy rodzice mają opory przed myciem butelek, smoczków i dziecięcej zastawy w zwykłych płynach do mycia naczyń. Często zastanawiają się, czy dostatecznie dobrze wypłukali detergent z powierzchni i dziecko nie będzie miało kontaktu z zawartymi w nim substancjami.

Dziecko oddzielny plyn mycie naczyn
Autor: Materiały prasowe

W takiej sytuacji alternatywą są produkty stworzone z myślą o najmłodszych. Aby zapewnić sobie jeszcze większy komfort, warto postawić na ekologiczne środki, oparte na naturalnych składnikach.

W składzie zwykłych płynów do mycia naczyń znajdziemy m.in. wybielacze, suchy chlor, substancje rozpuszczające brud i tłuszcz, amoniak, konserwanty, syntetyczne substancje barwiące i zapachowe czy środki bakteriobójcze. Receptury różnią się w zależności od producentów, jednak wiele z tych związków jest odpowiedzialnych za alergię i przy częstym kontakcie mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Dodatkowo niektóre z nich pozostają na powierzchniach naczyń i wraz z pokarmem przedostają się do naszego organizmu. Nic więc dziwnego, że rodzice unikają tego typu środków, wybierając wrzątek lub produkty przeznaczone dla dzieci.
– Ekologiczny płyn do mycia naczyń i akcesoriów dziecięcych różni się od tradycyjnego produktu swoim składem. W naszym przypadku są to: woda, środki powierzchniowo czynne na bazie roślin, H-Tensydy na bazie glukozy oraz gliceryna. Wszystkie substancje pochodzą ze sprawdzonych, zaufanych źródeł, a w połączeniu tworzą łagodny, ale skuteczny płyn – przekonuje Anna Orłowska-Orłowicz ze spółki Eurus, dystrybutora ekologicznych środków czystości marki Synergetic.

Płyn do mycia naczyń oparty na naturalnych składnikach przynosi więc korzyści nie tylko dzieciom, ale także dorosłym.

– Ekologiczne płyny ograniczają ryzyko wystąpienia alergii do minimum. Dlatego rodzice mogą myć naczynia bez obawy o skórę swoich dłoni – nie będzie im towarzyszyć uczucie suchości czy ściągnięcia. Dodatkowo płyny z linii Synergetic dla dzieci nadają się także do mycia warzyw i owoców! Dzięki nim pozbywamy się z powierzchni zabrudzeń, resztek pestycydów, nawozów czy drobnoustrojów. O to wszystko bez pozostawiania po sobie zapachu czy posmaku – mówi przedstawicielka marki Synergetic.

Czystość akcesoriów dziecięcych – jak ją zapewnić?

Kluczowe w utrzymaniu czystości akcesoriów dziecięcych jest ich bieżące mycie. Oznacza to, że nie należy pozostawiać mleka, zupek czy kaszek w butelkach i innych naczyniach. Bardzo łatwo dochodzi tam do rozwoju pleśni. Zawsze należy więc pozbyć się resztek jedzenia i przepłukać naczynia pod wodą. Później trzeba je dokładnie umyć przy użyciu łagodnego środka oraz gąbki, a jeśli to konieczne – specjalnej szczoteczki, która ułatwi nam dostęp do wszystkich zakamarków. Warto też regularnie wyparzać akcesoria – w ten sposób zapobiegniemy kontaktowi dziecka z bakteriami i innymi drobnoustrojami.

Ekopłyn to też wyraz troski o przyrodę

Wybierając ekologiczne środki czystości dbamy nie tylko o zdrowie, ale także o środowisko naturalne. W tego typu płynach nie znajdziemy na przykład fosforanów – związków, które są odpowiedzialne za zanieczyszczanie polskich wód i zaburzanie ich ekosystemów.

– Przy wyborze odpowiedniego produktu zwróćmy ponadto uwagę, czy ulega on biodegradacji. To znaczy – czy zostanie całkowicie rozłożony przez bakterie bytujące w przyrodzie i nie odłoży się w środowisku. Biodegradowalne środki czystości rozkładają się na etapie szamba czy w oczyszczalni ścieków. To bardzo ważne w kontekście troski o planetę, i tak nadwyrężoną przez działalność człowieka – tłumaczy Anna Orłowska-Orłowicz.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.8/5. Oceniono 1 raz.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat