Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Dlaczego trampolina to najczęściej wybierany sprzęt ogrodowy dla dzieci?

Artykuł

Aktywność na świeżym powietrzu jest coraz bardziej popularna, zwłaszcza po długim okresie kiedy wszyscy, również dzieci, musieli spędzać sporo czasu w czterech ścianach ze względu na zagrożenie epidemiczne. Od lat jednak wszyscy szczęśliwi posiadacze ogrodów wybierają do nich trampoliny dla dzieci. Dlaczego jest to najczęściej wybierany sprzęt ogrodowy? Jak powinien być zbudowany i zabezpieczony? Jakie ma zalety? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć.

Trampolina ogrod dzieci600
Autor: Materiały zewnętrzne

Trampolina do ogrodu - poznaj rodzaje

Trampoliny do ogrodu to duże maty rozciągnięte na stelażach, znajdujące się na odpowiednio zabezpieczonych sprężynach. Służą do skakania, a czasem nawet wykonywania ewolucji. Trampoliny najczęściej są okrągłe i mogą mieć różną średnicę. Warto wiedzieć, że dla jednej osoby najbardziej optymalna jest trampolina o średnicy 2 metrów. Zatem jeśli szukacie trampoliny dla dwójki dzieci, aby mogły bawić się na niej jednocześnie, jej średnica powinna być większa. Trampoliny są sprzętem przeznaczonym nie tylko dla dzieci, ale oczywiście trzeba zwrócić uwagę na wytrzymałość tego sprzętu. Sprężyny powinny być mocne i odpowiednio zabezpieczone. Można wybrać trampoliny na stelażu bez zabezpieczeń, ale taki sprzęt raczej przeznaczony jest dla zaawansowanych i osób dorosłych. Dla dzieci należy wybrać trampolinę z dodatkowym zabezpieczeniem, a więc siatką wewnętrzną lub zewnętrzną. Stelaż trampoliny powinien być wykonany ze stali nierdzewnej hartowanej. Świetnie sprawdzają się U-kształtne nogi, które zapewniają stabilne posadowienie trampoliny na podłożu. Dla małych dzieci najlepiej sprawdzają się trampoliny z siatką wewnętrzną, która chroni dodatkowo przed uderzeniem o elementy stelaża. Generalnie jednak trampolina do ogrodu dla dziecka powinna być przynajmniej zabezpieczona siatką zewnętrzną. Taki rodzaj trampoliny jest też większy, zatem powierzchnia do zabawy także jest większa. Sprężyny powinny być wykonane ze stali hartowanej i ocynkowanej, powinny być odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Osłony na sprężyny wykonane są z pianki PVV/PE. Materiał jest kilku warstwowy, odpowiednio izoluje i amortyzuje.


Trampolina ogrodowa o średnicy 3m z wewnętrzną siatką bezpieczeństwa, fot. Ogrodosfedra.pl

Jakie są zalety trampoliny ogrodowej?

Jeżeli szukacie sprzętu, który zapewni dzieciom odrobinę rozrywki w ogrodzie, to trampolina bez wątpienia się sprawdzi. Szukając odpowiedniego modelu, możecie odwiedzić stronę: https://ogrodosfera.pl/trampoliny-ogrodowe, by dobrać sprzęt dopasowany stricte do potrzeb Waszej rodziny. Dzięki trampolinie ogrodowej dzieci mogą poprawić swoją kondycję, ćwiczą równowagę, ale i gibkość. Warto wiedzieć, że podczas skoków pracują wszystkie mięśnie, zarówno łydek, brzucha, jak i ramion. Zabawa na trampolinie wzmacnia kości, a jednocześnie nie obciąża kręgosłupa i stawów. Może zapobiegać wadom postawy, polepsza też koordynację ruchową. Trampolina jest zatem zdecydowanie sprzętem, który pozytywnie wpływa na zdrowie i rozwój dziecka. Z trampoliny ogrodowej skorzystają także rodzice polepszając swoją kondycję. Dzięki takiemu treningowi mogą też zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Należy oczywiście pamiętać, by wybrać trampolinę z wysoką siatką, taką która będzie chroniła dziecko przed ewentualnym wypadkiem.


Duża trampolina ogrodowa z siatką zabezpieczającą, fot. Ogrodosfera.pl

Dlaczego trampolina to najchętniej wybierany sprzęt ogrodowy? 

Sprawa jest prosta. Trampolina, choć zajmuje sporo ogrodowej przestrzeni może zająć dziecko na dłuższy czas. Jeśli wybierzecie odpowiednio dużą i wytrzymałą trampolinę, to możecie bawić się nawet razem z dzieckiem. Posiadanie trampoliny skłania do częstej aktywności na świeżym powietrzu. Nie bez znaczenia jest też fakt, że trampolina ogrodowa nie jest bardzo drogim sprzętem i można ją kupić już nawet od około 300 zł. Nie ma też problemu z kupnem poszczególnych części do trampoliny w przypadku ich zużycia.        

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat