Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Poród

Dlaczego prywatny poród jest bardziej komfortowy?

Artykuł

Porody prywatne zyskują na popularności. Mimo że ich koszt jest wysoki, kobiety wolą rodzić w poczuciu bezpieczeństwa i należnej im intymności.

Prywatny porod komfortowy
Autor: Materiały zewnętrzne

W placówkach państwowych nie zawsze są komfortowe warunki. Jakie jeszcze zalety ma prywatny poród?

Dlaczego kobiety decydują się rodzić prywatnie?

Narodziny dziecka to ogromny wysiłek fizyczny. Rodzące chcą czuć się bezpiecznie i mieć świadomość, że mają wsparcie w personelu. Niestety nie zawsze tak jest, ponieważ w szpitalach państwowych brakuje czasu na indywidualne podejście. Nie ma też możliwości zachowania całkowitej prywatności. Choć sytuacja ciężarnych na porodówkach bardzo się poprawiła, wiele kobiet decyduje się na prywatny poród. Mimo że jest on obarczony dużymi kosztami, regulacje finansowe nie wpływają na rezygnację z tej komfortowej opcji rodzenia.

Zalety prywatnego porodu

Przyczynami rosnącej popularności prywatnych placówek porodowych są życzliwy personel oraz komfortowe warunki. Ciężarna rodzi w jednoosobowej sali, a dyżurujące w tym czasie położne pomagają jej zmniejszyć narastające dolegliwości bólowe. W szpitalach prywatnych oferuje się pacjentkom przeróżne metody łagodzenia skurczów. Jeśli mają one niski próg bólowy, podają znieczulenie.

Niewątpliwą zaletą prywatnego porodu jest wsparcie ze strony personelu, miłe podejście i znakomite warunki zakwaterowania. Przyszła mama może wybrać pomiędzy jednoosobową salą a apartamentem porodowym. Są one tak wyposażone, aby zapewnić jak największy komfort i spokój rodzącej. Dzięki temu zarówno przed porodem, jak i w trakcie może się poczuć jak w domu, a po rozwiązaniu odpocząć. W apartamentach porodowych są do dyspozycji napoje i środki pielęgnacyjne zarówno dla matki, jak i nowo narodzonego maluszka. Kobieta może się zrelaksować, oglądając telewizję i wypoczywając w wygodnym łóżku.

Ważną kwestią jest także poziom bezpieczeństwa oferowany ciężarnej jeszcze przed narodzinami dziecka. Sprawuje się nad nią opiekę już na miesiąc przed rozwiązaniem. Jeśli rodząca ma wskazanie do przeprowadzenia zabiegu cesarskiego cięcia, po operacji w prywatnej placówce jest pod stałym nadzorem doświadczonego personelu, który monitoruje jej stan zdrowia. Co ważne, w prywatnych klinikach porodowych są oddziały intensywnego nadzoru a także patologii i intensywnej terapii noworodka.

Prywatny poród kosztuje blisko 10000 złotych. Jeśli przyszła mama chce spędzić czas w apartamencie porodowym po rozwiązaniu, będzie musiała wykupić pakiet droższy o ponad 5000 złotych. Jest to jednak wydatek wart swojej ceny, choćby dlatego, aby mieć dobre wspomnienia. Rodząca i towarzysząca jej osoba mogą skorzystać też z usług dodatkowych. W ofercie jest nie tylko szkoła rodzenia, ale także domowa wizyta położnej.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat