Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Pielęgnacja

DELIKATNA PIELĘGNACJA WRAŻLIWEJ SKÓRY

Artykuł

Skóra noworodka, nim stanie się miękka i pachnąca, może nieco odbiegać od ideału. Coraz więcej maluchów ma diagnozowane AZS lub inne formy alergii, do tego dochodzą jeszcze zmiany skórne wynikające z faktu, że organizm maleństwa dosłownie ‘uczy się życia’ i czasami nieprawidłowe działanie poszczególnych układów ciała objawia się jako plamki, krostki czy stany zapalne.

Delikatna0pielegnacja-wrazliwej-skory
Autor: Materiały prasowe

Na szczęście nie wszystkie one wymagają interwencji lekarza, ale warto wiedzieć, czym są i jak pielęgnować delikatną skórę najmłodszych.

5 ZMIAN SKÓRNYCH POJAWIAJĄCYCH SIĘ U NIEMOWLĄT NAJCZĘŚCIEJ

Skóra marmurkowa

Siny odcień skóry wynika z tego, że niektóre naczynia krwionośne kurczą się, a inne jednocześnie rozszerzają, w efekcie czego powstaje ‘marmurek’. To wynik niedojrzałości układu nerwowego i krążenia, więc z czasem zmiany znikają same.

Trądzik noworodkowy

Ropne krostki na twarzy niemowlęcia to wynik działania hormonów i niedojrzałości gruczołów łojowych. Zwykle znikają bez leczenia do 6. miesiąca życia, aczkolwiek lekarz może przepisać maść przyspieszjącą proces gojenia.

Pleśniawki

Objawiają się jako biały, grudkowy nalot na języku i błonach śluzowych, a powodują je grzyby drożdżakowe. Infekcja nie jest groźna, ale może boleć i utrudniać jedzenie. Leczy się je podając dziecku przepisany przed pediatrę lek przeciwgrzybiczy. Uwaga: leczeniu powinna poddać się także karmiąca piersią mama.

Plamy łososiowe

Zwane są także ‘uszczypnięciami bociana’ są zmianami naczyniowymi, które bledną w ciągu pierwszych dwóch lat życia. Zwykle pojawiają się na czole, górnych powiekach, wokół nosa i ust.

Prosaki

To przerośnięte gruczoły łojowe, których nie wolno wyciskać ani złuszczać. Mają postać biało-żółtych plamek lub grudek na czole, nosie i policzkach. Znikają samoistnie w ciągu 2-4 tygodni.

4 KOSMETYKI Z LANOLINĄ NAWET DLA NAJWRAŻLIWSZEJ SKÓRY OD 1. DNIA ŻYCIA

Linia dermokosmetyków IDEE DERM BABY wciela w życie ideę hipoalergicznej pielęgnacji najmłodszych, tak aby zapewnić dziecięcej skórze maksymalne bezpieczeństwo. Cztery produkty: żel 3 w 1 do mycia, emulsja 2 w 1 do kąpieli, balsam do ciała i krem do pielęgnacji twarzy zostały przetestowane dermatologicznie, zawierają minimum 98% składników z natury i mogą być stosowane od 1. dnia życia. Ich receptury oparto na lanolinie – to idealny wybór dla skóry suchej, która nie produkuje wystarczającej ilości sebum, a także z AZS i łuszczycowej oraz w przypadku odparzeń pieluszkowych i innych zmian dermatologicznych. Dodaje się ją do kremów i balsamów, ponieważ wyraźnie poprawia kondycję skóry, nadając jej miękkość i gładkość oraz do produktów do kąpieli, aby przywróciła naskórkowi naturalną warstwę ochronną, naruszoną przez substancje myjące. Na uwagę zasługuje także design linii – aby codzienna troska o ciało była dla dziecka przyjemną zabawą, błękitne opakowania zdobią urocze owieczki.

IDEE DERM Baby Emulsja 2w1 do kąpieli i mycia ciała: 22,50 zł/400 ml
IDEE DERM Baby Żel 3w1 do mycia twarzy, ciała i włosów: 23 zł/400 ml
IDEE DERM Baby Balsam do ciała: 21,50 zł/175 ml
IDEE DERM Baby Krem ochronny do twarzy: 13,39 zł/50 ml

Kosmetyki i wyroby medyczne dostępne wyłącznie w aptekach oraz na stronie producenta.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Delfinek i ja

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat