Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Czym zająć dzieci w domowym zaciszu?

Artykuł

Jak poradzić sobie ze zmienioną rzeczywistością siedząc w domu z dziećmi? Jak zająć im czas? Co odpowiadać na pytania: dlaczego nie wstajemy jak zwykle? Dlaczego nie idziemy do przedszkola?

Czym zajac dzieci
Autor: Materiały prasowe

Czy mogę odwiedzić kolegów? Postarajmy się jak najszybciej wytłumaczyć dziecku co się dzieje w związku z pandemią koronawirusa i przedstawmy mu plan na najbliższe dni. Dzięki temu poczuje się bezpiecznie. A tego potrzeba nam teraz najbardziej!

Jak rozmawiać?

Co robić z najmłodszymi i jak odpowiadać na pytania, związane ze zmienionym rytmem dnia i ograniczeniami, z jakimi przyszło nam teraz funkcjonować? Najlepszym sposobem, żeby oswoić dziecko z nową sytuacją jest szczerość i pokazanie, że może na nas polegać i jest bezpieczne. Po jakimś czasie maluch zrozumie, że fakt, iż nie chodzi teraz do przedszkola, wynika z przemyślanych decyzji, które służą nam wszystkim, łącznie z wujkami, kolegami i dziadkami. Zadbajmy o telefoniczny kontakt z najlepszą koleżanką i rodziną, za którymi dziecko może tęsknić. Można spróbować użyć w tym celu popularnych komunikatorów z funkcją wideo czatu. ”Opowiedz co się teraz zmieni (nie będziemy chodzić na plac zabaw), a co pozostanie takie samo (będziemy bawić się w ogrodzie)” - podpowiada rodzicom coach i praktyk dramy, Monika Perdjon.

Co robić?

Zapewnijmy dziecku codzienne rytuały, dający poczucie bezpieczeństwa plan dnia, podobny do tego, który obowiązuje w przedszkolu czy w szkole, z oczywistych względów ograniczając do zupełnego minimum aktywności na świeżym powietrzu. Czas na spotykanie się w większej grupie na placach zabaw czy plenerowych siłowniach zostawmy na później. W nadchodzącą wiosnę i lato będzie do tego jeszcze niejedna okazja. Wszystkim nam zależy na tym, by jak najszybciej wrócić do stanu normalności.

Wykażmy się kreatywnością!

Jeśli już przerobiliście wszystkie gry planszowe i przeczytaliście zaległe lektury, koniecznie odwiedźcie niezwykłe miejsce w sieci – Fabrykę Wyobraźni Endo! Polska marka odzieżowa, znana ze swoich kultowych ilustracji rodzimych artystów na dziecięcych ubraniach, przygotowała dla najmłodszych i tych nieco starszych mnóstwo inspiracji i pomysłów na dobrą zabawę, nie tylko w trakcie epidemii, ale także podczas zimniejszych czy deszczowych dni.

Na stronie www.fabrykawyobrazni.endo.pl znajdziemy ilustracje z koszulek Endo, które można pobrać w formie kolorowanek! W dziale Do pobrania znajdziecie także kilka plakatów, które możecie teraz wykorzystać do małej metamorfozy dziecięcego pokoju.

Szkoła rysunku Endo to z kolei proste lekcje, które pokażą dzieciom, jak narysować pandę, wojownika ninja, wóz strażacki czy dinozaura.

W zakładce Kreatywne projekty nie zabraknie zaskakujących pomysłów Endo na fantastyczną zabawę, połączoną z nauką! Sztuka aborygenów, zabawa w odbicie lustrzane, malowanie na folii, stemple z owoców, mini latawiec czy własnoręczne wykonanie lornetki dla małego podróżnika – to tylko kilka z wielu fantastycznych pomysłów marki, jak zająć dzieci, by zrobić z nich młodych naukowców, malarzy i poszukiwaczy przygód! Zaręczamy, że tego rodzaju zadania dla najmłodszych będą w najbliższych dniach na wagę złota, jeśli nie chcemy widzieć naszych pociech przed ekranem telewizora czy tabletu.

Natomiast w zakładce Magazyn Endo znajdziemy mnóstwo porad dotyczących dzieci, edukacji, kultury, psychologii czy wychowania. Warto zajrzeć także do sekcji Konkursy i spróbować pokazać dziecku, jak fajnie jest być małym artystą, przy okazji próbując wygrać jedną z fantastycznych nagród. Uwierzcie, efekty pracy młodych adeptów sztuki mogą zaskoczyć wszystkich.

Wiosna za oknem

A skoro już siedzimy w domu, może warto pomyśleć nad poszukaniem nowej, wiosennej garderoby dla naszych milusińskich? W internetowym sklepie Endo pojawiły się właśnie genialne nowe kolekcje ubranek z ulubionymi bohaterami Waszych dzieci. Jak zwykle z zabawnymi hasłami, które wywołują szeroki uśmiech na twarzy. Nie tylko dziecięcej, bo w sklepie znajdziemy także poprawiające humor T-shirty dla mamy, taty, wujka i babci! Gdy zakończycie twórczą rodzinną aktywność, możecie zrobić wielką wystawę kreatywnych dzieł sztuki, z biletami, udawanym szampanem i szykownymi przekąskami. Kolorowe kreacje z Endo mile widziane!

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.3/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat