Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Dziadkowie

Czym są pieluchomajtki?

Artykuł

Pieluchomajtki to typ pieluch stosowany u ludzi dorosłych z nietrzymaniem moczu bądź kału. Można je kupić w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych w relatywnie niskiej cenie. Takie produkty powinny pochodzić od renomowanych producentów, ponieważ ich jakość jest bardzo ważną kwestią. W tym artykule dowiesz się, jakie pieluchomajtki są dobrym wyborem.

Czym sa pieluchomajtki
Autor: Materiały zewnętrzne

Pieluchy - co trzeba wiedzieć?

Pieluchomajtki zbliżone są do tradycyjnych pieluch, lecz zostały zaprojektowane dla osób dorosłych. Co istotne, mają one większą pojemność, aby zapewnić skuteczną ochronę przed wyciekiem. Dodatkowo wyposażone są w elastyczne taśmy umożliwiające dopasowanie do ciała. Do tego dolicza się też specjalne wkłady chłonne pochłaniające wilgoć i zapobiegające jej przedostawaniu się na zewnątrz. Warto zaznaczyć, że niektóre wersje pieluchomajtek mogą mieć też dodatkowe cechy, takie jak ochrona przed nieprzyjemnym zapachem, specjalna warstwa chroniąca przed odparzeniami czy wskazania dotyczące poziomu wilgoci wewnętrznej.

Okazuje się, że pieluchomajtki są powszechnie stosowane przez osoby dorosłe zmagające się z nietrzymaniem moczu bądź kału. Taki problem może być spowodowany różnymi czynnikami. Najczęściej są to jednak choroby układu moczowego, schorzenia neurologiczne, hormonalne bądź skutki leczenia. Trzeba wiedzieć o tym, że pieluchomajtki są świetną opcją dla ludzi chcących zachować swobodę oraz godność w codziennym życiu. Dzięki takim produktom można uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z nietrzymaniem moczu lub kału.

Pieluchomajtki - co warto o nich wiedzieć?

Jak się okazuje, pieluchomajtki są też stosowane przez osoby starsze z inkontynencją, które nie są w stanie korzystać z toalety w sposób samodzielny. Takie produkty mają też zastosowanie w trakcie rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych, w przypadku schorzeń onkologicznych lub innych chorób przewlekłych. Wybór odpowiedniego modelu pieluchomajtek zależny jest głównie od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz jego stylu życia. Nie mniej istotny jest poziom nietrzymania moczu bądź kału. Obecnie istnieją różne rodzaje pieluchomajtek. Mowa tutaj np. o modelach jednorazowych bądź wielorazowych. Na https://gemini.pl/kategoria/dziecko/przewijanie/pieluchy-i-pieluchomajtki dostępne są też pieluchomajtki z taśmami bądź bez nich, a także z różnymi poziomami wchłaniania i ochrony. Wybór jest spory, dzięki czemu każda osoba wybierze coś idealnego dla siebie. Warto zaznaczyć, że dostępne są też specjalne pieluchomajtki dla kobiet, które zapewniają dodatkową ochronę w okolicy pachwin i krocza.

Podsumowanie

Trzeba wiedzieć o tym, że pieluchomajtki to produkty, które okazują się bardzo pomocne dla ludzi zmagających się z nietrzymaniem moczu bądź kału. Dzięki nim można utrzymać czystość i suchość skóry. Przyczynia się to do zapobiegania odparzeniom i infekcjom skóry. Co więcej, stosowanie pieluchomajtek może poprawić jakość życia, zwiększając poczucie komfortu i pewności siebie. Warto je kupować od renomowanych producentów.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.5/5. Oceniono 1 raz.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat