Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Czy wiesz wszystko o kaszkach w diecie niemowlęcia?

Artykuł

Wybór właściwych produktów dla malucha spośród szerokiego asortymentu w sklepie może być wyzwaniem.

Fakty-mity-kaszki-niemowle
Autor: Materiały prasowe

Rodzice często stają przed dylematem, na co zwrócić uwagę podczas komponowania codziennego menu dziecka. A przecież jednym z pierwszych produktów, które pojawiają się w jadłospisie niemowlęcia, są kaszki. Na ich temat krąży jednak wiele mitów. Łatwy dostęp do różnych, często sprzecznych informacji w internecie nie ułatwia zadania. Sprawdź, czy masz uporządkowaną wiedzę w tym zakresie.

Produkty zbożowe, np. kaszki, to ważny element diety niemowlęcia podczas jej rozszerzania

FAKT. Dostarczanie różnorodnych produktów zbożowych, w tym kaszek, zapoznanie niemowlęcia z ich smakiem oraz konsystencją to ważny element kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych u dziecka. Produkty zbożowe, w tym kaszki mogą być dobrym pomysłem na śniadanie, na kolację. Należy pamiętać, że regularne spożywanie posiłków jest jednym z istotnych nawyków żywieniowych. Warto również wiedzieć, że konsystencja kaszek ułatwia przechodzenie z diety opartej o mleko na produkty o bardziej stałej konsystencji. Ponadto kaszki pszenne, takie jak kaszka manna, wspaniale sprawdzają się w momencie wprowadzania do diety niemowlęcia glutenu (przy czym trzeba pamiętać, że na początku tego procesu należy podawać maluchowi tylko niewielkie ilości produktów glutenowych).

Kaszki dla niemowląt i małych dzieci są mało wartościowe

MIT. Kaszka ze wskazaniem wieku na opakowaniu to przykład żywności przeznaczonej specjalnie dla niemowląt i małych dzieci i jest wartościowym elementem diety malucha. Na polskim rynku są dostępne kaszki bezmleczne oraz mleczne, które skomponowane są ze zbóż, owoców, mleka, olejów roślinnych oraz kluczowych witamin i składników mineralnych. To wszystko! Obecność kaszek mlecznych w jadłospisie – zaraz po warzywach i owocach – pozwala uzupełniać coraz większe zapotrzebowanie niemowlęcia na energię, witaminy, np. te z grupy B, czy składniki mineralne, takie jak jod i żelazo.

Kaszki dla niemowląt i małych dzieci zawierają konserwanty i inne „sztuczne” dodatki

MIT. Zgodnie z przepisami prawa w żywności dla niemowląt i małych dzieci, w tym także w kaszkach niedozwolone jest stosowanie konserwantów, barwników czy wzmacniaczy smaku. Produkty ze wskazaniem wieku na opakowaniu (np. po 6. czy po. 8. miesiącu życia), w tym również kaszki, spełniają rygorystyczne wymagania w zakresie jakości określone przepisami prawa krajowego i Unii Europejskiej. Właśnie dlatego tego typu produkty warto uwzględniać w codziennym menu malucha.

Kaszki dla niemowląt i małych dzieci to gorszy wybór niż kasza dla dorosłych

MIT. Wybierając kaszki i kleiki przeznaczone specjalnie dla najmłodszych, rodzice mają pewność, że podają dziecku produkty, których receptury opracowywane są przez ekspertów w zakresie żywienia niemowląt oraz małych dzieci, a ich skład jest zgodny z wymaganiami prawa. W odróżnieniu do tradycyjnie spożywanych kasz taka żywność podlega bardzo restrykcyjnym przepisom prawa Unii Europejskiej i prawa polskiego w zakresie składu, jakości oraz bezpieczeństwa.

Poszukując produktów zbożowych dla najmłodszych, warto sięgać po kaszki BoboVita PORCJA ZBÓŻ. Dlaczego?

To delikatne zbożowe propozycje o łagodnym i pysznym smaku, które mają gładką konsystencję i są bez zbędnych dodatków[1]. Zawierają nawet 7 rodzajów zbóż, takich jak owies, jęczmień, żyto, pszenica, kukurydza, ryż i proso – to 100% zbóż i owoców naturalnego pochodzenia. Każda porcja kaszki BoboVita PORCJA ZBÓŻ stanowi pełnowartościowy posiłek[2], odpowiedni dla maluszka na śniadanie, na kolację. Ponadto, eksperci wymieniają kaszki jako przykład produktów zbożowych w diecie[3].

Ważne informacje: Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.

[1] Zgodnie z przepisami prawa, żywność dla niemowląt i małych dzieci, w tym produkty BoboVita nie zawierają konserwantów, barwników i wzmacniaczy smaku.

[2] Porcja kaszki, przygotowana zgodnie z opisem na opakowaniu, stanowi pełnowartościowy posiłek.

[3] Szajewska H. i wsp., Zasady żywienia zdrowych niemowląt. Stanowisko Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci , Standardy Medyczne/Pediatria 2021, T. 18.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat