Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Podróże

Czy siedmiolatek może już pojechać na kolonie?

Artykuł

Wakacyjne kolonie i obozy to niezapomniane przeżycia dla każdego uczestnika. Dzieci i młodzież rozwijają na nich swoje pasje i zainteresowania pod okiem wykwalifikowanych opiekunów.

Pierwsze kolonie dziecka
Autor: Materiały prasowe

Jaki jednak jest odpowiedni wiek naszych pociech, aby mogły one w bezpieczny sposób w pełni doświadczyć takiego wyjazdu? To czy dany obóz spodoba się dziecku może wpływać na jego podejście do wyjazdów w gronie rówieśników w przyszłości, warto więc dobrze dopasować jego wybór do wieku i zainteresowań naszego dziecka.

Kolonie dla dzieci w wieku od 7 lat to nie tylko gry i zabawy, ale także tematyczne zajęcia zaprojektowane z myślą o najmłodszych, które rozwijają w uczestnikach różne pasje takie jak piłka nożna czy taniec, ale przede wszystkim uczą ich samodzielności i tworzenia nowych relacji z rówieśnikami.

Wszystkie elementy obozu tworzone są z myślą o potrzebach najmłodszych dzieci. Specjalnie dobrana kadra - rekrutowana spośród nauczycieli klas wczesnoszkolnych, z doświadczeniem w pracy z tą grupą wiekową- czuwa nad tym aby wszystkie aktywności odbywały się w pełnym bezpieczeństwie, w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Również sama struktura obozu jest inna niż w przypadku wyjazdu organizowanego dla starszych dzieci. Grupy, w których maluchy bawią się i uczą są zdecydowanie mniej liczne niż te u ich starszych kolegów, jest to niezbędne przy wyjazdach z tak małymi dziećmi. Obiekty są bardzo starannie dobierane pod względem warunków zakwaterowania i bezpieczeństwa, ale także pod względem lokalizacji w ciekawych i pięknych miejscach.

Jeśli Twoje dziecko uwielbia sport, taniec bądź sztuki plastyczne pierwszy wyjazd bez mamy i taty może okazać się dla niego życiową przygodą, z której wyciągnie wiele dobrego, rozwinie swoje pasje i talenty, a także nauczy się budować relacje międzyludzkie oraz postawi pierwsze kroki w drodze do samodzielności doskonale się przy tym bawiąc!

- W koloniach dla najmłodszych, czyli w Klubie Urwisa Almatur uczestnicy stawiają pierwsze kroki na swojej drodze do samodzielności, nawiązują nowe przyjaźnie i znajomości z rówieśnikami, a także uczą się zaradności w codziennym życiu obozowym oraz poprzez uczestnictwo w zróżnicowanych zabawach, zadaniach i przygodach, kiedy wcielają się w czarodziejów, rycerzy, przyrodników czy detektywów. Klub Urwisa jest idealnym miejscem dla dziecka do rozwoju poprzez świetną zabawę w bezpiecznym otoczeniu. Z każdym rokiem liczba najmłodszych dzieci na naszych wyjazdach rośnie - mówi Mirosław Sikorski, prezes Almatur.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat