Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Czy należy dawać dziecku smoczek?

Artykuł

Ciężko wyobrazić sobie wychowanie małego dziecka bez stosowania smoczka. Produkt pozwala na skuteczne uspokojenie maleństwa podczas płaczu.

Czy nalezy dziecku dawac smoczek
Autor: Materiały zewnętrzne

Dodatkowo, dzięki odpowiedniej konstrukcji, smoczek marki Lovi pozwala na zachowanie prawidłowego odruchu ssania. Jego budowa sprawia, że niemowlę może swobodnie oddychać przez nos i połykać ślinę. Czy jednak jego używanie jest konieczne? Warto dokładniej się temu przyjrzeć.

Odruch ssania

Noworodki przychodzą na świat z silną potrzebą ssania. Dlatego też smoczek w szczególności przyda się tym mamom, które nie mogą lub decydują się na niekarmienie piersią. Takie kobiety powinny uważać produkt za niezbędny i dodać go na liście najpotrzebniejszych produktów do kupienia przed przyjściem dziecka na świat. Obecnie, asortyment smoczków Lovi jest niezwykle szeroki – można dopasować odpowiedni do potrzeb dziecka. Są smoczki ortodontyczne, uspokajające a także przeznaczone dla dzieci z rozszczepem podniebienia. U kobiet karmiących piersią, które chcą skutecznie uspokoić swoje maleństwo, smoczek może posłużyć jako produkt pomocniczy. Warto jednak pamiętać, że jest on tylko sztucznym zamiennikiem piersi. W takim przypadku należy rozważyć, czy jego zakup jest konieczny.

Dobry pomocnik dla mamy karmiącej mieszanką

Smoczek jest niezastąpiony dla kobiet, które z różnych powodów decydują się nie karmić piersią. Noworodek lub niemowlę, które otrzymuje mleko modyfikowane zarówno w przerwach między karmieniami, jak i kiedy jest niespokojne – potrzebuje smoczka, czyli zamiennika piersi. Warto wziąć pod uwagę, że dzieci nie ssą piersi tylko wtedy, kiedy są głodne. Potrzebują odruchu, aby się uspokoić, nawiązać kontakt z mamą, zapewnić sobie bliskość, a także by dostarczyć sobie stymulujące bodźce niezbędne do prawidłowego rozwoju malucha. Smoczek Lovi działa jako idealny uspokajacz, dlaczego doskonale sprawdzi się w przypadku mam, które nie decydują się na karmienie piersią.

Nowoczesne rozwiązania

Obecnie oferuje się szeroki asortyment smoczków o różnorodnej konstrukcji. Zaleca się wybierać takie, które nie zaburzają rozwoju logopedycznego i nie prowadzą do wad zgryzu. Warto jednak pamiętać, że zbyt długie ssanie smoczka oraz brak dbałości o zachowanie jego higieny może prowadzić do późniejszych wad wymowy i ewentualnych infekcji grzybiczych. Dlatego też, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo, warto sięgać po znane produkty renomowanych producentów, takich jak marka Lovi. Znana i ceniona oferuje produkty najwyższej jakości.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat