Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Co wyróżnia ubezpieczenie dziecka?

Artykuł

Faktem jest, że dziecko powinno być ubezpieczone. To, w jaki sposób zdecydujemy się to zrobić, stanowi już kwestię wyboru.

Ubezpieczenie dziecka600
Autor: Materiały zewnętrzne

Można skorzystać z dostępnej w placówkach edukacyjnych polisy szkolnej lub zdecydować się na ubezpieczenie indywidualne. Zatrzymanie nad szczegółami ofert ubezpieczycieli może popłacać. Różnica w cenach pakietu szkolnego a indywidualnego wbrew pozorom wcale nie musi być duża, a zakres świadczeń istotnie różny.

1. Polisa szkolna

2. Ubezpieczenie dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków

Warto również dodać, że polisa szkolna oraz ubezpieczenie wykupione indywidualnie nie wykluczają się. Jeśli dojdzie do zdarzenia uwzględnionego w obu tych umowach, pieniądze zostaną wypłacone z obu źródeł.

Polisa szkolna

Ubezpieczenie szkolne ma za zadanie chronić dzieci w przypadku najbardziej prawdopodobnych nieszczęśliwych wypadków związanych z uszkodzeniem ciała. Są to przede wszystkim stłuczenia, złamania, skręcenia. Ochroną objęte są zdarzenia, które przydarzyły się i na terenie szkoły, i poza nią, ale tylko w obrębie granic Polski. Konstrukcja ubezpieczeń szkolnych wraz z upływem lat ulega stopniowej poprawie, jednak cały czas dostrzegalna jest dość niska kwota wsparcia nawet w przypadku poważniejszych urazów, wymagających przeciągającej się rehabilitacji. Najczęściej jest to niewielki procent sumy ubezpieczenia.

Wbrew dość powszechnie panującemu mitowi, nie ma obowiązku wykupywania polisy szkolnej. Konieczne natomiast jest samo ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Alternatywą dla grupowej oferty w placówkach edukacyjnych jest ubezpieczenie indywidualne dziecka.

Ubezpieczenie dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków

Ubezpieczenie indywidualne skonstruowane jest tak, by - poza zapewnieniem odszkodowania w razie wystąpienia któregoś z uwzględnionych w umowie zdarzeń - pomóc dziecku szybciej wrócić do zdrowia. Szczegółowy zakres zależny jest od ubezpieczyciela oraz zaproponowanych przez niego możliwości, natomiast już sam fakt istnienia kilku wariantów umożliwia dopasowanie świadczeń do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Podstawą jest wsparcie finansowe. Najczęściej wszystkie pakiety ubezpieczeniowe zakładają wypłatę świadczenia w przypadku złamań. Opcjonalnie liczyć można na podobne działanie, jeśli dojdzie do skręcenia lub zwichnięcia, konieczności szycia rany czy w wypadku oparzeń. Wartość dodatkową stanowi pokrycie kosztów opieki medycznej lub powypadkowej. Liczyć można wówczas na pieniądze przekazane z przeznaczeniem na opiekę domową i pielęgniarską, rehabilitację, koszty transportu czy nawet korepetycje i zajęcia prywatne.

Co wyróżnia ubezpieczenie dziecka indywidualne, poza zakresem zdarzeń objętych ochroną? Równie istotny jest fakt, że polisa działa w szkole, poza nią, ale także poza granicami naszego kraju. Można wykupić je w dowolnym momencie i rodzic nie jest tu ograniczany miesiącem roku szkolnego. W grę wchodzi więc rozpoczęcie ochrony przed wakacyjną wyprawą. Kolejnym plusem jest brak limitów na zdarzenie: wypłata nastąpi za każdym razem, gdy konkretna sytuacja nastąpi. Środków można spodziewać się już po udokumentowaniu zdarzenia: nie trzeba oczekiwać na zakończenie leczenia.

Dane Ministerstwa Edukacji podają, iż każdego roku na terenie polskich szkół i przedszkoli dochodzi do niemal 55 tysięcy wypadków. Do tego doliczyć należy zdarzenia, które miały miejsce w drodze do i ze szkoły oraz sytuacje, do których doszło "po godzinach". To liczba na tyle duża, by rozważyć wykupienie indywidualnej polisy ubezpieczeniowej dla dziecka.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat