Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

"Co to za kuleczka?" Iga Ścibek i Przemysław Ścibek

Artykuł

Pełna wdzięku, futropozytywna książka obrazkowa o tym, jak polubić samego siebie.

Co to za kuleczka
Autor: Materiały prasowe

Tutek jest puchaty. Tak puchaty, że to się w głowie nie mieści. I wcale mu to nie odpowiada. Bo kiedy jest się lisem, chciałoby się być lekkim i zwinnym, przemykać z gracją przez las i nie zbierać z każdego krzaka pasażerów na gapę. Puszyste futro z każdym dniem ciąży mu bardziej i bardziej, aż w końcu… wydarza się coś, co sprawi, że Tutek spojrzy na swoje problemy z zupełnie innej perspektywy.

Ujmująca w swojej prostocie, dowcipna historia o samoakceptacji i o tym, jak na pozór drobna rzecz może zmienić spojrzenie na wiele spraw.

Nagroda główna w międzynarodowym konkursie na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE 2020/2021.


„Książka zachwyciła nas harmonijnym połączeniem wielu jakości: szlachetnej formy graficznej, rozczulającego bohatera oraz nieprzekombinowanej treści, dzięki której przekaz łatwo trafi do dziecięcego odbiorcy. W prosty sposób mówi o sprawach, które dotyczą wielu z nas, niezależnie od wieku”. – z werdyktu jury konkursu Jasnowidze

Iga Ścibek (ur. 1989) – z wykształcenia inżynier architekt krajobrazu oraz magister sztuki. Zawodowo zajmuje się grafiką projektową. Swoje doświadczenie graficzne budowała, współpracując między innymi z warszawską agencją Mamastudio. Szczególnym zamiłowaniem darzy ilustrację dla dzieci. Laureatka nagrody głównej w IV edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE. Wydana w wyniku konkursu „Co to za kuleczka?” to jej książkowy debiut.

Przemysław Ścibek (ur. 1987) – projektant wzornictwa przemysłowego. Studiował na krakowskiej i warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz uniwersytecie w Lizbonie. Na co dzień projektuje wystawy oraz eksponaty dla centrum nauki. Projektuje również meble oraz zajmuje się przyszłością rzemiosła. Laureat nagrody głównej w IV edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE. Wydana w wyniku konkursu „Co to za kuleczka?” to jego pierwsza książka.

ilustracje: Iga Ścibek
Przedział wiekowy: 3+
ISBN 978-83-8150-275-7
Format: 20 x 25 cm
Oprawa: twarda
Objętość: 42 strony
Termin wydania: 23 lutego 2022
Cena: 34,90 zł (w tym 5% VAT)

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat