Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Ciążowe przesądy

Artykuł

Czego unikać w ciąży, zgodnie z przesądami? Przekonajcie się same.

Ciazowe przesady
Autor: pixabay.com

Jesteś przesądna, a może wręcz przeciwnie? Bez względu czy należysz do pierwszej, czy do drugiej grupy, warto żebyś poznała podstawowe przesądy, byś mogła wiedzieć, czego będąc w ciąży unikać, a co jest dozwolone, nawet z przesądnego punktu widzenia!

Chłopiec czy dziewczynka?

Płeć dziecka można poznać na badaniu USG najwcześniej na koniec pierwszego trymestru, ale są przesądne sposoby, by przekonać się czy będzie chłopiec czy dziewczynka już od pierwszych tygodni. Przede wszystkim można to uczynić obserwując to, co zjada przyszła mama. Ma ochotę na słone i kwaśne? Pochłania cytrusy i śledzie? To sugeruje, że będzie chłopiec. Natomiast, jeżeli z olbrzymia ochotą rzuca się na słodycze, a ponadto pogorszyła jej się kondycja cery to znaczy, że będzie miała córkę. Nasze babcie wskazywały również, że znaczenie ma kształt brzucha w późniejszych miesiącach ciąży. Sterczący miał wskazywać na chłopca, zaś zaokrąglony zdecydowanie na dziewczynkę.

Czego lepiej nie robić w ciąży?

Ograniczeń, czego dla dobra dziecka, nie powinna robić przyszła mama jest bardzo wiele. Poniżej przykłady najpopularniejszych i tych nieco mniej znanych przesądów dotyczących ciężarnych:

  • Farbowanie włosów – ponoć sprawia, że nasze dziecko urodzi się rude;
  • Obcinanie włosów – nie róbmy tego, by nasze dziecko nie miało „krótkiego rozumu”;
  • Patrzenie przez wizjer w drzwiach – jeżeli chcemy uniknąć zeza u naszego dziecka, lepiej nie podglądajmy w tej sposób;
  • Głaskanie barana – ma sprawić, że dziecko będzie miało bujne, kręcone włosy;
  • Patrzenie w ogień – przyczynia się do powstawania znamion u dziecka;
  • Dzielenie się jedzeniem – powinna unikać tego ciężarna, która chce długo karmić swoje dziecko piersią, bowiem może zabraknąć jej pokarmu;
  • Siedzenie tyłem do kierunku jazdy – dziecko ułoży się pośladkowo;
  • Jedzenie truskawek – przyczynia się do powstawania u dziecka tzw. znamion truskawkowych, czyli naczyniaków;
  • Noszenie korali, czy innych naszyjników – istnieje ryzyko, że dziecko owinie się pępowiną;
  • Depilowanie ciała – jeżeli nie chcemy, aby nasze dziecko było łyse, będąc w ciąży nie powinnyśmy depilować się.

Oczywiście, jak to bywa z przesądami, jedni ufają im bezgranicznie, inni wyśmiewają totalnie. Jednak nawet, gdy w nie wierzymy w nie, pamiętajmy, aby nie urażać osoby, która nam je przekazuje – być może dla niej są czymś ważnym. Najlepiej delikatnie wytłumaczyć, że nie mają one dla nas znaczenia i tak naprawdę ufamy jedynie lekarzom i badaniom, których w ciąży wykonujemy naprawdę dużo. Pamiętajmy, że większość przesądów, w tym, aby nienarodzonemu dziecku niczego nie kupować przed porodem, powstało w momencie, gdy dostęp do ginekologów w ciąży nie był tak łatwy jak dziś. Kobiety dowiadywały się czy z ich dziećmi jest wszystko w porządku i czy są zdrowe w momencie porodu.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat