Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Moda

Chroń dzieci przed ukąszeniami komarów

Artykuł

Fińska marka odzieży dziecięcej Reima produkuje trwałe ubrania dla najmłodszych, które pozwalają na zabawę na świeżym powietrzu i chronią przed czynnikami pogodowymi, a także przed komarami!

Odziez reima komary
Autor: Materiały prasowe

Geraniol jako składnik aktywny

Unikalnym czynnikiem odganiającym komary i użytym w produkcji odzieży Reima jest geraniol. Jest to nietoksyczna substancja roślinnego pochodzenia, pozyskiwana z palczatki imbirowej. Geraniol jest przyjazny dla skóry, skutecznie odstrasza owady i nie zawiera żadnych niebezpiecznych chemikaliów. Wykończenie tkaniny, stworzone przez francuską firmę Breyner jest także przyjazne dla środowiska: ekstrakt z rośliny nie jest toksyczny dla samych owadów, organizmów wodnych czy ludzi. Po prostu odstrasza komary, bo nie lubią one jego zapachu.

Efektywna i komfortowa ochrona

Antykomarowa tkanina Reima, używana w produkcji spodni i kurtek, sprawia też, że nie przylega do niej woda i zabrudzenia. Ta trwała powłoka jest oczywiście wyprodukowana bez użycia fluorokarbonów*. Oddychające, szybkoschnące materiały odciągają wilgoć od skóry, są elastyczne i nie krępują ruchów w czasie zabawy na świeżym powietrzu.

Antykomarowe wykończenie zostało przetestowane, w wyniku czego stwierdzono jego hipoalergiczność. Jest ono także odporne na pranie – w testach przeprowadzonych przez Reima ochrona była na dobrym poziomie nawet po 10 praniach. Testy laboratoryjne dowiodły także, że wykończenie jest biodegradowalne, a podczas prania do wody nie przedostają się żadne zanieczyszczenia.

Funkcjonalna na lato

Tkanina „Anti-Mosquito Soft Shield” wykorzystana została w czterech produktach: w dwóch kurtkach z kapturami i dwóch modelach spodni. Dla większego bezpieczeństwa podczas wspinania się i zabawy, kaptur jest przypięty do kurtki wyłącznie na zatrzaski.

W gorące letnie dni, spodnie można zamienić w szorty dzięki odpinanym nogawkom. Wieczorem przychodzi pora na ponowne przypięcie nogawek i tym samym zatrzymanie ataków owadów. Spodnie tego typu są w szczególności doceniane przez amatorów wędrówek i kempingów, którzy nie chcą nosić zbyt wielu ubrań w swoich plecakach.

Odzież chroniąca przez owadami pozwala zrezygnować z używania chemicznych repelentów

Komary mogą przenosić poważne choroby – ponad 700 milionów osób zapada rocznie na przenoszone przez nie przypadłości. Warto pamiętać, że nawet gdy dziecko używa odzieży chroniącej przed komarami, nadal mogą one ukąsić je w odkrytą skórę. W miejscach gdzie komarów jest dużo, odzież ochroni większość obszarów ciała, przez co na odkryte fragmenty zużyjemy mniej repelentu. Odzież ochronna nie daje co prawda stuprocentowej ochrony, ale znacząco pomaga zredukować używanie chemicznych repelentów do niezbędnego minimum.

*Dlaczego mówimy NIE fluorokarbonom?

Perfluorowęglowodoroy (PFC) to większa grupa substancji znanych jako fluorokarbony. Wszystkie powłoki chroniące przed wodą i zabrudzeniami bazują na substancjach PFC albo substancjach które biodegraduja się do PFC. Mają doskonałe właściwości, ale:

  • Są stabilne – naturalna biodegradacja zajmuje dużo czasu
  • Akumulują się w środowisku, a także w organizmach zwierząt i ludzi
  • Mogą być rakotwórcze
  • Mogę mieć wpływ na zdolności reprodukcyjne ssaków i ich produkcje hormonów przez ich organizmy.

Czego używa Reima zamiast substancji PFC?

  • BIONIC-FINISH® ECO produkcji firmy RUDOLF group – bazuje na polimerach rozgałęzionych, zwanych dendrymerami.
  • TeflonTM EcoEliteTM – odnawialna, zaaprobowana przez bluesign® powłoka o pochodzeniu roślinnym
Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat