Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Bezpłatne badania płodności z okazji Dnia Matki

Artykuł

Już od dzisiaj wszystkie kobiety, które planują macierzyństwo, mogą zapisać się na bezpłatne badania diagnostyczne określające ich płodność.

Plemniki 9 faktow
Autor: Materiały prasowe

Akcja zorganizowana specjalnie z okazji obchodów Dnia Matki przez katowicką Fundację Gyncentrum potrwa do 6 czerwca.

Planujesz zostać mamą? Zbadaj się!

26 maja to nie tylko święto wszystkich mam, ale równie ważna data dla kobiet, które to cenne doświadczenie mają jeszcze przed sobą. To z myślą o nich Fundacja Gyncentrum przygotowała wyjątkową możliwość zbadania swojej płodności dzięki ocenie rezerwy jajnikowej AMH.

Dlaczego warto się zbadać? Badanie AMH to podstawowe i bardzo dokładne badanie, które daje precyzyjną informację o stanie płodności kobiety na każdym etapie jej życia. Nowoczesny test krwi pozwala na pomiar hormonu anti-Müllerowskiego określającego tzw. rezerwę jajnikową. Wyniki badania są dostępne jeszcze tego samego dnia.

- Rezerwa jajnikowa określa ilość pęcherzyków w jajniku, które są zdolne do wzrostu i transformacji w dojrzałą komórkę jajową. Każda kobieta rodzi się z konkretną, ograniczoną rezerwą jajnikową, można to określić „potencjałem płodności”, który z upływem lat maleje i zmniejsza szansę na posiadanie potomstwa. Dla każdej z pań ta granica będzie inna, zależna od organizmu czy trybu życia, natomiast nie ma możliwości jej wydłużenia. Wiek kobiety jest jednym z decydujących czynników wpływających na jej płodność - mówi dr Dariusz Mercik, ginekolog z Kliniki Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum w Katowicach, w której będzie można wykonać badania.

Ocena hormonu AMH jest kluczowa zwłaszcza dla młodych kobiet, które już dziś mają problem z zajściem w ciążę. Badanie może zasygnalizować m.in. problem przedwczesnego wygasania czynności jajników. Dzięki temu pacjentka ma szansę odpowiednio wcześniej świadomie zaplanować macierzyństwo, a w razie problemów z zajściem w ciążę dobrać odpowiednią metodę leczenia.

Zapisy dla kobiet trwają od 23 maja do 6 czerwca, liczy się kolejność zgłoszeń. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja - aby zapisać się na bezpłatne badanie AMH należy dzwonić pod numer tel. Kliniki Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum: 32 506 57 77 w godzinach 7.00 - 21.00.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat