Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Higiena

Bezpiecznie w szkole

Artykuł

Tegoroczny szkolny start zastał nas w nowej rzeczywistości zorientowanej na utrzymanie wspólnego bezpieczeństwa.

Bezpieczenstwo w szkole
Autor: Materiały prasowe

Wzajemna ostrożność i wzmożona ochrona przed Covid-19 wyznaczają standardy w funkcjonowaniu szkoły. Profilaktyka przed zakażeniem opiera się na podstawowych zasadach obowiązujących w każdej przestrzeni – zarówno szkolnej, jak i domowej – która dotyczy uczniów, nauczycieli i personelu szkolnego.

Ogólne zalecenia i wytyczne GIS bazują na bezwzględnym przestrzeganiu podstawowych zasad higieny, które pozwolą ustrzec przed wirusami i bakteriami. Podstawowe założenia to:

  • Wzmożona higiena: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust
  • Obowiązkowe zakrywanie ust i nosa przez osoby trzecie przychodzące do szkoły lub placówki
  • Utrzymanie bezpiecznych odległości - dystansu
  • Regularne czyszczenie i wietrzenie pomieszczeń oraz właściwa dezynfekcja przestrzeni i przedmiotów

Mycie i dezynfekcja rąk to kluczowe działanie, by zapobiegać przenoszeniu wirusa i ograniczyć możliwość zarażenia siebie i innych osób.

W przestrzeniach szkoły należy również regularnie dezynfekować i wietrzyć powierzchnie wspólne, a także przeprowadzać właściwą dezynfekcję przedmiotów i akcesoriów będących w publicznym użytkowaniu. Preparaty do dezynfekcji (żele lub płyny) minimalizują ryzyko przenoszenia na dłoniach niebezpiecznych dla zdrowia patogenów.

Preparaty dezynfekujące Dr Szmich należą do gamy specjalistycznych produktów do dezynfekcji dłoni bez użycia wody o potwierdzonym w badaniach działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym. Produkty zostały zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Żel dezynfekujący dostępny jest w różnych pojemnościach. Marka zadbała także o to, by ten niezbędny produkt mógł być zawsze w zasięgu ręki, oferując go w jednorazowych saszetkach, które zmieszczą się w kieszeni czy w portfelu. Płyn w sprayu Dr Szmich nadaje się nie tylko do dezynfekcji dłoni, ale także przedmiotów i powierzchni, co czyni go uniwersalnym preparatem o szerokim zastosowaniu do użytku domowego i publicznego. Należy pamiętać, że w przypadku profilaktyki przed wirusami preparaty do dezynfekcji powinny zawierać co najmniej 60% etanolu lub izopropanolu. Produkty z gamy Dr Szmich posiadają optymalne stężenie alkoholu 70% w składzie oraz D-pantenol i ekstrakt z aloesu, które łagodzą podrażnienia i koją skórę.

Warto mieć na uwadze, że częste stosowanie środków dezynfekujących może prowadzić do wysuszenia skóry dłoni, a w efekcie powodować podrażnienia. By zminimalizować ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych skutków regularnej dezynfekcji, należy zaopatrzyć się w odpowiednie, głęboko odbudowujące kremy do rąk. Głęboko odżywczy krem do rąk Dr Szmich o niezwykle bogatej, wegańskiej recepturze z 98% składników pochodzenia naturalnego skutecznie łagodzi dyskomfort suchej skóry spowodowany częstym myciem i dezynfekcją dłoni środkami na bazie alkoholu. Innowacyjna, bogata formuła wygładza i nawilża skórę pozostawiając na jej powierzchni otulającą, zabezpieczającą barierę ochronną.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat