Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Barbie wyróżnia wybitne sportsmenki

Artykuł

Marka Barbie po raz kolejny uhonorowała wybitne kobiety, prezentując wzorce do naśladowania spośród utytułowanych sportsmenek.

Barbie sportsmenki
Autor: Materiały prasowe

Wyróżnienie Barbie Shero 2020 otrzymały m.in. Dina Asher-Smith, najszybsza brytyjska biegaczka i Olga Kharlan, ukraińska szablistka – 5-krotna Mistrzyni Świata. Nazwisko polskiej Barbie Shero 2020 poznamy 26 marca br.

W przededniu Międzynarodowego Dnia Kobiet Barbie – marka najbardziej różnorodnych lalek na świecie – ogłasza nazwiska kobiet, które dzięki wytrwałości, determinacji i konsekwencji w osiąganiu życiowych i sportowych celów inspirują dziewczynki na całym świecie. Przyznanie wyróżnień Barbie Shero to jeden z elementów projektu zapobiegania zjawisku Dream Gap, czyli troski o dziewczęce marzenia. Zidentyfikowany przez światowe instytucje Dream Gap dotyczy uprzedzeń i nierówności związanych z płcią, które wśród dziewczynek w wieku około 5 lat prowadzą do utraty pewności siebie i wiary we własne możliwości. W odróżnieniu od chłopców, dziewczynki tracą przekonanie, że w przyszłości, jako dorosłe kobiety będą mogły zostać kim zechcą i zrealizują swoje marzenia oraz cele.

Marka Barbie podejmuje szereg inicjatyw, które udowadniają, że niemożliwe nie istnieje, że warto mieć marzenia i śmiało je realizować. Obok Barbie Shero, wśród projektów skierowanych do najmłodszych, jest ogólnopolski program i konkurs edukacyjny MOGĘ BYĆ, który zachęca do poszukiwania autorytetów i wzorów wśród kobiet – znanych z historii oraz tych żyjących współcześnie. Globalnie Barbie współpracuje również z GoFundMe. W 2019 roku za pośrednictwem platformy marka przekazała ponad 250 000 USD na wybrane organizacje non-profit, które wspierają dziewczynki na całym świecie.

Kobiety-bohaterki w świecie sportu

Barbie Shero to światowy projekt firmy Mattel. Jego celem jest wyróżnienie kobiet - inspirujących osobowości, wzorów do naśladowania, które inspirują dziewczynki do rozwijania swojego potencjału, rozbudzają aspiracje i motywują do poszukiwania własnych dróg oraz sposobów osiągania sukcesu i realizacji marzeń.

Barbie Shero 2020 to kobiety, które dzięki konsekwencji, uporowi i ciężkiej pracy osiągnęły sukcesy w swoich dyscyplinach i wciąż są zmotywowane do sięgania po więcej. Barbie Shero 2020 to:

  • Dina Asher-Smith (Wielka Brytania) - Mistrzyni Świata i brązowa medalistka olimpijska, specjalizująca się w biegach sprinterskich
  • Sümeyye Boyacı (Turcja) - paraolimpijka, Mistrzyni Świata w pływaniu
  • Teresa Bonvalot (Portugalia) - Mistrzyni Europy juniorów w surfingu
  • Amandine Henry (Francja) - kapitan francuskiej reprezentacji piłki nożnej
  • Olga Kharlan (Ukraina) - szablistka, 5-krotna mistrzyni świata
  • Anat Lelior (Izrael) - 19-letnia surferka
  • Malaika Mihambo (Niemcy) - Mistrzyni Świata w skoku w dal
  • Airinė Palšytė (Litwa) - Mistrzyni Europy w skoku wzwyż

Nazwisko polskiej Barbie Shero 2020 zostanie ogłoszone 26 marca br.

Każda Barbie Shero jako wyróżnienie otrzyma lalkę Barbie przygotowaną na jej podobieństwo.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat