Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Zdrowie

Atopowi Bohaterowie odkrywają nowe pasje

Artykuł

Atopowe zapalenie skóry – coraz więcej rodziców kilkuletnich dzieci w Polsce słyszy taką diagnozę.

Atopowi bohaterowie
Autor: Materiały prasowe

Wielu małych atopików z powodu m.in. widocznych zmian skórnych jest odrzucanych przez rówieśników, nie tylko w szkole czy przedszkolu, lecz także na placach zabaw czy podczas wakacyjnych wyjazdów. To często powoduje negatywne myślenie o własnej osobie, obniża samoocenę. Jak sprawić, aby dziecko z atopią poczuło się wyjątkowo? Co zrobić, aby zyskało siłę i odwagę do stawiania czoła przeciwnościom? Na te pytania odpowiada Ktoś wyjątkowy – trzecia część bajki terapeutycznej Atopowi Bohaterowie, stworzonej w ramach kampanii marki Emolium®.

Dzieci z AZS codziennie zmagają się z poczuciem odmienności, wyśmiewaniem, wstydem i zaczepkami. Często są wycofane, niepewne, brak im wiary we własne możliwości. Ich wychowanie stawia przed rodzicami oraz opiekunami odpowiedzialne i bardzo trudne zadanie. Jak wytłumaczyć małemu dziecku, że jest inne od rówieśników? Jak nauczyć je radzenia sobie ze stresem? Podstawą jest kształtowanie odpowiednich postaw m. in. poprzez pielęgnowanie i rozwijanie umiejętności, które mogą być impulsem do odkrycia pasji, tak istotnych w budowaniu poczucia własnej wartości.
„Nie chodzi o to, by dziecko potrafiło robić „coś” wyjątkowego, lecz by robiło „coś”, co sprawia mu przyjemność i było „jego”. Nie chodzi o to, by było w tym najlepsze, lecz o to, by lubiło i chciało to robić. Dzieci, które potrafią mówić o swoich mocnych stronach i umiejętnościach, wierzą w siebie. Chętniej podejmują ryzyko. Są zadowolone i dumne z siebie. To jakby do ich plecaka o nazwie „poczucie własnej wartości” wkładać różne cegiełki, które razem tworzą pozytywny obraz dziecka. Z takim plecakiem łatwiej wejść w życie i mierzyć się z codziennością. Dotyczy to każdego, a szczególnie dzieci, które na co dzień muszą borykać się z różnymi ograniczeniami - mówi psychoterapeuta dziecięcy, bajkoterapeuta Marta Żysko- Pałuba, ekspert kampanii.

Trzeci odcinek bajki Atopowi Bohaterowie opowiada o 7-letniej Emilce, która spędza rodzinne wakacje nad morzem. Niekomfortowe sytuacje, którym musi stawić czoła, sprawiają, że dziewczynka poszukuje w sobie nowych umiejętności. Także sposobów, aby przezwyciężyć swoją nieśmiałość i wzbudzić podziw wśród rówieśników. Czy odzyska pewność siebie? Jakie pasje w sobie odkryje?

Bajka Atopowi Bohaterowie jest efektem współpracy z rodzicami małych atopików, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z chorobą dzieci. Trzeci odcinek bajki jest dostępny już teraz na www.atopowibohaterowie.pl/ebook.

Organizatorem kampanii „Atopowi Bohaterowie” jest marka Emolium®, dla której ważna jest poprawa komfortu życia osób z dolegliwościami skórnymi, w tym m.in. AZS. Partnerami akcji są: Instytut Matki
i Dziecka, Polskie Towarzystwo Dermatologiczne oraz Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat