Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Pielęgnacja

Apaszka dla niemowlaka

Artykuł

Apaszka dla niemowlaka stanowi idealne rozwiązanie, które umożliwia ochronę maluszka przed niekorzystną temperaturą oraz wiatrem. Więcej o tym elemencie ubioru dziecka dowiesz się w tym artykule.

Apaszka dla niemowlaka
Autor: Materiały zewnętrzne

Apaszka dla dziecka jako alternatywa dla szalika

Apaszki dla niemowląt bardzo często stosowane są jako alternatywa dla tradycyjnego szalika. Szyja małego dziecka najczęściej nie jest jeszcze na tyle rozwinięta, aby poprawnie okryć ją szalikiem, dlatego większość świeżo upieczonych rodziców sięga właśnie po rozwiązanie jakim jest apaszka.

Chustki dla dzieci najczęściej tworzone są z nieuczulających materiałów i posiadają zapięcia, które umożliwiają założenie lub zdjęcie dziecku apaszki nawet kiedy śpi. Takie rozwiązanie jest o wiele wygodniejsze niż zakładanie szalika, którego założenie lub zdjęcie jest bardziej skomplikowanym procesem. Ponadto apaszka dla niemowlaka zajmuje znacznie mniej miejsca niż szalik. Odpowiednio złożona potrafi zmieścić się nawet w niewielkiej kieszeni torebki. 

Wszystkie wymienione wyżej cechy sprawiają, że apaszka dla niemowlaka cieszy się bardzo dużym uznaniem wśród rodziców, którzy chętnie sięgają po ten element ubioru dla swojego malucha. 

Jakie zastosowanie posiada apaszka dla niemowlaka?

Apaszka dla niemowlaka ma przede wszystkim chronić szyję dziecka przed wiatrem oraz niską temperaturą. Przydaje się ona w przypadku bardzo małych dzieci, których szyja nie jest jeszcze na tyle rozwinięta, aby móc owinąć ją szalikiem. Można ją jednak śmiało stosować jako alternatywę dla szalika, nawet kiedy dziecko już nieco urośnie, ponieważ chroni ona równie skutecznie, jak szalik. Owinięcie szyi dziecka apaszką sprawia, że jest ona cały czas ciepła, dzięki czemu maluch nie ulega przeziębieniom. Ponadto apaszka spełnia również funkcję ochronną dla ubrań dziecka w trakcie ząbkowania, kiedy te nadmiernie się ślini.

Dzięki wymienionym wyżej powodom możemy łatwo wywnioskować, że element ubioru, jakim jest apaszka dla niemowlaka, cieszy się bardzo dużym uznaniem wśród rodziców.

Na rynku istnieje wiele firm, które specjalizują się w sprzedaży ubrań dla niemowląt oraz różnego rodzaju akcesoriów dla rodziców. Element ubioru, jakim jest apaszka dla niemowlaka, możemy zakupić, między innymi, na stronie https://honsiumisiu.pl/

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Dziwny świat

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat