Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

„Angry Birds” z kultowej gry trafią do TELETOON+!

Artykuł

Podbiły świat gier, choć nikt nie wróżył im tak spektakularnej kariery i sukcesu komercyjnego. Dotąd ściągnięto ponad 2 miliardy kopii na różne platformy.

Angry Birds
Autor: Materiały prasowe

To Angry Birds, najpopularniejsze ptaki świata z kultowej gry. teleTOON+ od 11 kwietnia zaprasza na spotkanie z nimi w specjalnych blokach programowych z trzema tytułami: Angry Birds Stella, Angry Birds Piggy Tales i Angry Birds Toons.

Początkowo nic nie zapowiadało globalnego szaleństwa. W 2009 roku grupa czterech pracowników fińskiej firmy Rovio Entertainment dostała drugorzędny projekt – stworzenie prostej, taniej gry komputerowej na platformę iOS (Apple). Spędzili nad nią zaledwie 8 miesięcy a jej budżet wynosił śmieszne jak na standardy branży 100 000 dolarów. Powstała nieskomplikowana, zarówno pod względem treści jak i grafiki, zręcznościówka.

11 grudnia 2009 roku Rovio wypuściło grę na rynek – minęły zaledwie 2 dni, aby znalazła się w czołówce najchętniej pobieranych aplikacji w App Store’ach. Ten niespodziewany sukces sprawił, że podjęto decyzję o stworzeniu wersji na Androida, komputery i konsole.

Szacuje się, że do dzisiaj ściągnięto łącznie ponad 2 miliardy kopii gry na urządzenia mobilne. Gdyby każda osoba, która choć raz zagrała w Angry Birds, ściągnęła zaledwie jedną wersję gry, okazałoby się, że posiada ją 30% światowej populacji. Wersja beta na Androida została ściągnięta milion razy w zaledwie 3 tygodnie. Znaczącą datą stał się 25 grudnia 2012, gdy tylko tego dnia grę ściągnięto 8 milionów razy na różne platformy.

Angry Birds, które Rovio traktowało jako mało ważny projekt, stały się głównym produktem firmy. Z danych finansowych dostępnych na 2014 rok wynika, że roczne zyski Rovio – głównie dzięki Angry Birds – wynoszą 70 milionów dolarów. Pojawiły się też plotki, że prawa do gry chciała od Rovio odkupić za 2 miliardy dolarów amerykańska Zynga.

Szacuje się, że ludzie na całym świecie łącznie spędzają na grze w Angry Birds ponad 866 milionów godzin rocznie. 12% zagorzałych graczy przyznaje, że raz na jakiś czas musi sobie zrobić przerwę, z obawy przed uzależnieniem.

W Angry Birds grają wszyscy – dzieci, młodzież, dorośli. Uczniowie, studenci, pracownicy niższego szczebla i kadry zarządzającej. Wiernymi fanami są m.in. Angelina Jolie, Kylie Minogue, David Cameron i Justin Bieber.

Niepozorne ptaki szybko stały się popkulturowym fenomenem. Nie licząc gadżetów i zabawek, doczekały się m.in. własnego parku rozrywki w rodzimej Finlandii „Angry Birds Land”. W 2014 roku powstał kolejny, tym razem w Malezji, znany jako „Angry Birds Activity Park Johor Bahru”. Walczące ze świniami ptaki wystąpiły także w pełnometrażowym animowanym filmie, którego światowa premiera odbędzie się 11 maja, a premiera w USA 20 maja br. W Polsce na ekrany kin film zawita 27 maja.

W oczekiwaniu na tę głośną premierę teleTOON+ zaprasza na wyjątkowe pasma z serialem animowanym „Angry Birds”. Emisje od 11 kwietnia.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek DC LIGA SUPER-PETS

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat