Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Allergoff® − skuteczny neutralizator alergenów kurzu domowego

Artykuł

Kurz domowy jest najczęstszym czynnikiem wywołującym reakcje alergiczne. Zawiera niemal wszystkie znajdujące się w domu alergeny, m. in. alergeny zwierząt domowych, grzybów pleśniowych i pyłków roślin.

Allergoff
Autor: Materiały prasowe

Całkiem się go z domu i ze swojego otoczenia nie pozbędziemy, choćbyśmy zaprzęgli do pracy najlepszą ekipę sprzątającą. Ale możemy zneutralizować działanie kryjących się nim alergenów, stosując preparaty z linii Allergoff®.

ALLERGOFF® spray to innowacyjny preparat, który służy do ochrony przed chorobotwórczym działaniem alergenów obecnych w kurzu domowym, takich jak alergeny roztoczy kurzu domowego, zwierząt domowych, grzybów pleśniowych i pyłków roślin. Obniża ryzyko rozwoju uczulenia lub zaostrzenia przebiegu choroby alergicznej. Wspomaga leczenie objawów choroby alergicznej i astmy oskrzelowej.

Preparat ma dwukierunkowe działanie, bo:

 • neutralizuje działanie alergenów,
 • obniża ryzyko wdychania alergenów.

ALLERGOFF® spray zawiera wodną zawiesinę polimerowych mikrokapsułek silnie oddziałujących na alergeny. Zawarta w nich mieszanina składników aktywnych modyfikuje strukturę cząstek alergizujących, dzięki czemu tracą one swoje chorobotwórcze działanie. Skleja drobiny kurzu w większe agregaty, co zmniejsza ich lotność i pozwala na łatwe usunięcie ze środowiska (na przykład odkurzaczem).

ALLERGOFF® spray jest przeznaczony dla:

 • dzieci mogących dziedziczyć skłonność do alergii, w celu ochrony przed wystąpieniem pierwszych objawów uczulenia,
 • osób uczulonych, u których wystąpiły pierwsze objawy alergii – w celu ograniczenia rozwoju choroby alergicznej,
 • osób z rozwiniętymi objawami alergii – w celu poprawy jakości życia i ochrony przed zaostrzeniem (dotyczy to chorych cierpiących na atopowe zapalenie skóry – AZS, astmę alergiczną, katar alergiczny, alergiczne zapalenie spojówek),
 • osób dbających o czystość w swoich domach.

Zaleca się opryskiwanie takich miejsc w mieszkaniu, gdzie stężenie alergenów kurzu domowego jest najwyższe – w szczególności materace, łóżka i inne miejsca do spania (legowiska zwierząt), kołdry i poduszki, meble tapicerowane, dywany, wykładziny, zasłony oraz pluszowe zabawki i tapicerka samochodowa.

ALLERGOF® spray jest:

 • bezpieczny dla dzieci i zwierząt,
 • przebadany w testach toksykologicznych, dermatologicznych i klinicznych,
 • posiada atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny nr PZH/HT-3362/2017,
 • opakowanie nie zawiera gazów pędnych.

Preparat jest bardzo wydajny, bo opakowanie 400 ml wystarcza do spryskania powierzchni do ok. 40 m². Działa skutecznie przez około 6 miesięcy po jednorazowym zastosowaniu. Długi czas działania wynika z zastosowania w preparacie technologii SLOW RELEASE™ Technology, która powoduje stopniowe uwalnianie substancji przez ścianki polimerowych mikrokapsułek. Dzięki temu skuteczność preparatu utrzymuje się przez pół roku, a ilości uwalnianych składników są bezpieczne dla ludzi (także dzieci) oraz zwierząt.

ALLERGOF® spray ma neutralny zapach. Wygodny i łatwy w użyciu spryskiwacz pozwala równomiernie pokryć duże powierzchnie.

Opakowanie – 400 ml
Cena – ok. 50 zł
Producent: ICB Pharma

Alergia lub uczulenie jest to nadwrażliwa reakcja układu immunologicznego pojawiająca się wskutek kontaktu organizmu z alergenem. Nadwrażliwość może przyczyniać się do rozwoju poważnych chorób, takich jak: alergiczny nieżyt nosa (ANN), astma alergiczna, atopowe zapalenie skóry (AZS) i alergiczne zapalenie spojówek. Alergia wziewna jest najczęściej występującym rodzajem alergii na świecie. Otaczające nas środowisko pełne jest substancji alergizujących. Kontakt z nimi może powodować uciążliwe dla dróg oddechowych objawy. Do grupy alergenów najczęściej powodujących alergię wziewną należą: alergeny roztoczy kurzu domowego, pyłki roślin, alergeny zwierząt domowych, alergeny grzybów pleśniowych.

Skuteczność preparatu ALLERGOF® spray została potwierdzona badaniami klinicznymi. Badania były przeprowadzone przez Kliniczny Oddział Chorób Wewnętrznych, Dermatologii i Alergologii w Zabrzu.

Wnioski ogólne z badań:

Zastosowanie preparatu Allergoff w mieszkaniach pacjentów przyczyniło się do:

 • istotnej redukcji alergenów roztoczy kurzu domowego,
 • poprawy samopoczucia osób uczulonych na roztocze kurzu domowego,
 • zmniejszenia objawów alergii,
 • ograniczenia ilości przyjmowanych leków przeciwalergicznych.

Wnioski szczegółowe:

Zastosowanie preparatu Allergoff® w środowisku domowym pacjentów spowodowało obniżenie poziomu alergenu głównego roztocza Dermatophagoides pteronyssinus (Der p 1). W wyniku zastosowania działań profilaktycznych z użyciem preparatu ALLERGOFF® u badanych pacjentów zaobserwowano istotną redukcję objawów klinicznych alergicznego nieżytu nosa i spojówek oraz objawów astmy, w tym objawów nocnych. U badanych chorych zaobserwowano zmniejszenie o 42% konieczności stosowania leków przeciwalergicznych w stosunku do oceny wyjściowej. Stosowanie preparatu ALLERGOFF® nie wyzwoliło żadnych objawów niepożądanych u badanych chorych

Wykazano, że jednorazowe zastosowanie preparatu ALLERGOFF® spray w mieszkaniach osób uczulonych powoduje istotne obniżenie stężenia alergenu Der p 1, poprawę stanu zdrowia oraz zmniejszenie ilości przyjmowanych leków przeciwalergicznych.

Po zastosowaniu:

 • U 89,9% pacjentów odnotowano istotny spadek stężenia alergenu roztoczowego Der p 1, będącego główną przyczyną alergii.
 • U 89,1% pacjentów z podejrzeniem alergii na roztocze kurzu domowego nastąpiła istotna poprawa samopoczucia.
 • U 60,9% pacjentów zmniejszyły się objawy alergicznego nieżytu nosa.
 • U 64,1% pacjentów stwierdzono złagodzenie objawów alergii oraz zmniejszenie ilości przyjmowanych leków przeciwalergicznych.
Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat