Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

9-latek zdobył wszystkie szczyty wielkiej korony Tatr

Artykuł

Dwa miesiące wakacji wystarczyły by pewien bardzo młody Polak zapisał się w historii polskiej wspinaczki.

9latek tatry
Autor: pixabay.com

Dla Antka Marcisza wspinaczka na bardzo duże wysokości to chleb powszedni. I nic to dziwnego, chłopiec miłość do gór ma bowiem w genach. Jego ojciec jest legendą polskiego taternictwa. Andrzej Marcisz skutecznie zaszczepił w swoim potomku pasję do zdobywania szczytów. Jej owocem jest to, że ambitny i uparty 9-latek jako najmłodszy z taterników zdobył już wszystkie szczyty Wielkiej Korony Tatr. I to w przeciągu zaledwie dwóch miesięcy. Są to te szczyty, które przekraczają 8000 stóp, czyli 2438 m n.p.m. Dla Antka nie są to jednak wielkości nie do pokonania. Największym wyzwaniem dla chłopca były bardzo wczesne pobudki. Zrywanie się z łóżka o godzinie 6.00, kiedy ma się wakacje, do przyjemności przecież nie należy. Nagrodą jednak za to były przepiękne górskie widoki oraz satysfakcja z tego, że postawiło się swoją stopę na Rysach, Gerlachu czy Krywaniu.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat