Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

"8 + 2 i Sztormowy Wiatr" Anne-Cath. Vestly

Artykuł

Siódme i ostatnie spotkanie z najliczniejszą i najsympatyczniejszą książkową rodziną.

82 sztormowy wiatr
Autor: Materiały prasowe

Ośmioro dzieci z domku w lesie wymyśla wspólnie prezent dla rodziców: chcą zbudować dla nich na podwórzu piękną ławkę. Tymczasem Morten i babcia wpadają na inny wspaniały pomysł, do którego niezbędna będzie… stara beczka po śledziach. A to tylko początek wielu dziwnych przygód! Babcia i Morten będą musieli przeprowadzić śledztwo, a potem sami zostaną podejrzanymi. Morten zyska nowego przyjaciela, babcia – przyszywane wnuki, a domek w lesie – zupełnie nowego mieszkańca.

W ostatniej już części cyklu „8 +2” spotkacie wiele postaci znanych z wcześniejszych tomów: Olego Aleksandra i jego znajomych z czasów, gdy mieszkał w najwyższym domu w mieście. Nie zabraknie tu nikogo z dużej rodziny z domku w lesie – nie wyłączając Rurka i Mućki.

Wcześniejsze przygody bohaterów tej książki znajdziecie w tomach 8 + 2 i ciężarówka, 8 + 2 i domek w lesie, 8 + 2 i pierwsze święta, 8 + 2 i Anton z Ameryki, 8 + 2 i Promenada Babci oraz 8 + 2 i wycieczka rowerowa do Danii. Siedmiotomowa seria o przygodach tej sympatycznej wielodzietnej rodziny podbiła cały świat. W latach 70. doczekała się norweskiej wersji telewizyjnej i kinowej, a w 2013 roku adaptacji filmowej.

Anne-Cath. Vestly (1920–2008) to jedna z najwybitniejszych norweskich autorek książek dla dzieci. Ma na koncie prawie 50 tytułów i liczne nagrody, jej książki przetłumaczono na 16 języków. Największą popularnością cieszy się siedmiotomowa seria 8 + 2, która w latach 70. doczekała się norweskiej wersji telewizyjnej i kinowej, a w 2013 roku adaptacji filmowej.

Marianna Oklejak (ur. 1981) ilustratorka i graficzka, absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Projektuje książki, plakaty i okładki płyt. Jej ilustracje zdobywały nagrody i wyróżnienia polskiej sekcji IBBY.

Ilustracje: Marianna Oklejak
Tłumaczenie: Milena Skoczko
Seria: „8 + 2”
Przedział wiekowy: 5+
ISBN 978-83-8150-080-7
Format: 15 x 18,5 cm
Oprawa twarda
Objętość: 240 stron
Termin wydania: 24 czerwca 2020
Cena: 34,90 zł (w tym 5% VAT)

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat