Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

5 pytań o uszka maluszka

Artykuł

Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne u malutkiego dziecka wydają się na początku wyczynem. Jak obciąć tak malutkie paznokietki? Jak oczyścić nosek?

5 pytan uszka maluszka
Autor: Materiały prasowe

Właściwa pielęgnacja maluszka ma kluczowe znaczenie nie tylko dla jego komfortu i dobrego samopoczucia, ale i właściwego rozwoju psychofizycznego. To szereg zadań, których rodzice muszą się szybko nauczyć. Dlatego warto pamiętać o podstawowych zasadach, które sprawią, że każdy zabieg stanie się prosty i przyjemny, zarówno dla dziecka, jak i rodziców.

Po co myć dzieciom uszka?

W kanale słuchowym produkowana jest woskowina, która chroni przewód słuchowy. Substancja ta w normalnych warunkach powoli wydostaje się na zewnątrz i jest usuwana przy myciu głowy. Zdarzają się sytuacje, gdy namiar woskowiny zatyka przewód słuchowy, co może skutkować niedosłuchem.

Jak czyścić uszy niemowlęciu?

Podczas codziennej kąpieli należy zawsze oczyszczać małżowinę myjąc ją delikatnie wodą, a następnie dokładnie osuszać ręcznikiem czy pieluszką tetrową. Należy pamiętać, aby nigdy nie czyścić wnętrza uszu malucha patyczkami higienicznymi, nawet jeśli z przewodu słuchowego wydostaje się nadmierna ilość woskowiny. Laryngolodzy apelują, aby do czyszczenia uszu nie używać patyczków higienicznych, gdyż często wpychają woskowinę w głąb ucha, podrażniając jednocześnie wyścielający kanał słuchowy naskórek. W tym celu należy zastosować odpowiedni preparat np. oparty na farmaceutycznie oczyszczonej, naturalnej oliwie z oliwek, który rozpuszcza nadmiar woskowiny i ułatwia jej wypłynięcie.

Jak wybrać środek do czyszczenia uszu?

W przypadku wyboru odpowiedniego preparatu dla maluszków należy przede wszystkim sięgać po preparaty skuteczne, sprawdzone i bezpieczne. Takim produktem jest Vaxol który jako jedyny produkt do higieny uszu rekomendowany jest przez Polskie Towarzystwo Otolaryngologów Dziecięcych. Wyłącznym składnikiem tego preparatu jest oliwa z oliwek przygotowana ściśle według standardów farmaceutycznych. Produkt posiada specjalną pompkę, dzięki której zawartość jest delikatnie i równomiernie rozpylana oraz końcówkę wyprofilowaną tak, aby uniemożliwiała zbyt głębokie wprowadzenie do ucha. Preparat można wygodnie stosować nawet w pozycji leżącej, co jest niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku pielęgnacji noworodków i niemowląt. Po zastosowaniu produktu uszu nie trzeba dodatkowo przepłukać, co jest niezmiernie wygodne.

Jak dbać o uszy dziecka, gdy chodzicie na basen?

Częstym problemem u małych dzieci jest zalewanie się uszu podczas kąpieli. Spray do uszu Vaxol spełni dodatkową funkcję i zabezpieczy uszy malucha przed wilgocią i w tym przypadku. To również idealny sposób na zabezpieczenie uszu dziecka, gdy chodzimy razem na basen. Natłuszczony kanał słuchowy sprawi, że woda łatwo wypłynie, co jest korzystne z punktu widzenia unikania infekcji.

Kiedy czyścić uszy?

U osób dorosłych po kąpieli prościej jest wyczyścić uszy czy przyciąć miękkie paznokcie. W przypadku niemowląt bywa to utrudnione, gdyż maluszek po kąpieli bywa ruchliwy i gwałtownie reaguje na przytrzymanie dłoni. Najlepiej jeśli na początku wykonuje się tego typu zabiegi podczas snu. Potem, gdy rodzice nabiorą wprawy ta sztuka nie wydaje się już tak trudna i można czyścić uszy lub obcinać paznokcie w porze czuwania dziecka, choć nawet niektóre przedszkolaki nie pozwalają na przeprowadzenie tego typu zabiegów. Stosowanie Vaxolu raz w tygodniu zapobiega powstawaniu korków woskowinowych, które powodują swędzenie, a nawet ból i tymczasowa utratę słuchu oraz wspomaga proces naturalnego oczyszczania zewnętrznego przewodu słuchowego.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat