Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

5 pomysłów na prezenty komunijne

Artykuł

Każdego roku, wraz z nadchodzącym majem, w wielu domach namiętnie poruszany jest jeden temat – prezentów komunijnych. Co kupić dziecku, żeby było zadowolone?

5pomyslow prezent komunijny
Autor: Materiały prasowe

Jaki prezent wybrać, aby trafić w dynamicznie zmieniające się trendy? Przedstawiamy 5 najciekawszych inspiracji.

Według ostatnich badań , w 2018 roku ponad 50 proc. Polaków planuje wydać na prezent komunijny kwotę maksymalnie 500 złotych. Co czwarty badany jest z kolei gotów zapłacić aż dwa razy więcej. Ponad połowa spośród respondentów preferuje wygodną, internetową formę zakupów. Co ciekawe, poza formą, zmieniają się także same produkty. Dawniej najczęściej kupowano: rower, komputer czy zegarek. Dziś, podczas tych niełatwych poszukiwań, trzeba się nieco bardziej wysilić. Rower ustąpił miejsca elektrycznej deskorolce, komputer – nowoczesnemu tabletowi, smartwatch zastąpił klasyczny zegarek. Istnieje jednak szereg możliwości, aby tę sztywną listę urozmaicić.

– Coraz częściej wybierane - i doceniane - są prezenty spersonalizowane. Oryginalne pomysły są miłym zaskoczeniem wśród nieustannie przewijających się tabletów, laptopów i smartfonów. Wiele osób stawia dziś na doświadczanie i kolekcjonowanie wspomnień. Wybierają podarunki, które dostarczą dziecku nieprawdopodobnych i niezapomnianych wrażeń - mówi Michał Kaleta, dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwoju w firmie Wyjątkowy Prezent. Poniżej przedstawiamy zatem niebanalne i warte uwagi propozycje prezentów komunijnych.

1. Niezapomniany lot w tunelu aerodynamicznym

Idealny upominek dla najmłodszych, którzy są ciekawi świata i żądni przygód. To niesamowita okazja, żeby oszukać grawitację i poczuć smak prawdziwej wolności. Zabawa w tunelu aerodynamicznym jest symulacją lotu, a przecież… czy jest ktoś, kto choć raz nie marzył o tym, aby wznieść się ponad chmury i pobujać beztrosko w obłokach? Ten prezent nie może być nieudany!

2. Lot balonem w towarzystwie najbliższych

Rodzinny lot balonem to kolejny, niesztampowy, podniebny pomysł. Nie ma chyba nic wspanialszego od przeżywania pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Wprawdzie to nieco większy wydatek, jednak obserwacja świata z lotu ptaka, dodatkowo wśród najbliższych, zdecydowanie jest tego warta. Dzieciaki uwielbiają przygody – czy lot ten nie brzmi jak jedna z nich?

3. Przejażdżka quadem

Kto powiedział, że quada trzeba kupić, aby spełnić dziecięce marzenie? Pojazdy te cieszą się dziś ogromnym zainteresowaniem i są dostępne dosłownie na wyciągnięcie ręki. To absolutny hit wśród dzieci – nie tylko chłopców. Dodatkowym atutem jest cena, ponieważ nawet kilkugodzinna przygoda z tymi nietypowymi „czterema kółkami” będzie tańsza niż kupno nowego quada. Przejażdżka może być miłym dodatkiem do większego prezentu. Gwarantowana adrenalina i świetna zabawa. Należy jednak pamiętać, że wybierając tę atrakcję warto skorzystać ze sprawdzonych pośredników, którzy są gwarancją najlepszej jakości obsługi i przede wszystkim bezpieczeństwa.

4. Sportowe emocje

Coraz częściej słyszy się o tym, że dzieci w obecnych czasach nie uprawiają sportu tak intensywnie jak to miało miejsce kilka-kilkanaście lat temu. Może więc warto zachęcić pociechy do poznania sportowych emocji? Prezent związany ze sportem będzie niezapomnianym przeżyciem dla każdego dziecka. Kto wie, czy maluch podczas rywalizacji z innymi rówieśnikami nie odnajdzie swojej życiowej pasji? A co zrobić, kiedy najmłodsi są już zapalonymi sportowcami? Warto poszukać atrakcji, które mogą je zmobilizować do jeszcze większej pracy, m.in. dla młodych sympatyków piłki nożnej ogromną dawką motywacji z pewnością byłoby uczestnictwo w eskorcie dziecięcej wyprowadzającej znanych piłkarzy na mecz.

5. Elektronika dla rozrywki i… edukacji

Częstym pomysłem na prezenty komunijne są tablety i laptopy, które potencjalnie mają rozwinąć młodych ludzi w kierunku nowych technologii. Co prawda, kierunek jest dobry, ponieważ, według raportu Światowego Forum Ekonomicznego, aż 65 proc. dzieci rozpoczynających obecnie edukację będzie pracowało w zawodach obecnie nieistniejących, a będą one związane bezpośrednio z innowacją. Dowiedziono jednak, że tablety, laptopy, jak i smartfony nieefektywnie kształcą młode umysły. Dlatego tutaj warto pomyśleć o czymś bardziej oryginalnym, np. podłodze interaktywnej czy robotach wspierających naukę programowania.
Komunia święta to ważny moment zarówno w życiu dziecka, jak i jego najbliższych. Dlatego wybierając prezent na tę uroczystość warto postawić na coś oryginalnego. Zwykłą elektronikę lub drobniejsze upominki można kupić na różne okazje w ciągu całego roku, a komunia jest tylko raz w życiu – pamiętajmy o tym wybierając komunijny prezent.
- Pozytywne przeżycia mogą ukształtować dorosłe życie młodego człowieka. Dlatego najlepiej już od najmłodszych lat próbować różnych rzeczy i szukać pasji, która będzie pozytywnie napędzać pociechy do rozwijania swoich umiejętności w kolejnych latach życia – podsumowuje Michał Kaleta z firmy Wyjątkowy Prezent.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat