Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

40% mam karmi lub dokarmia swoje dziecko mlekiem modyfikowanym

Artykuł

Najwartościowszym pokarmem dla niemowlęcia jest mleko mamy, to niepodważalny fakt.

5porad mleko modyfikowane
Autor: Materiały prasowe

Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy wyłączne karmienie piersią nie jest możliwe, a włączenie do diety dziecka mleka modyfikowanego jest konieczne. Wyniki badań pokazują, że we wczesnych miesiącach życia niemowlęcia 40% mam z różnych powodów karmi lub dokarmia swoje dziecko mlekiem modyfikowanym, a w późniejszym okresie liczba ta wzrasta nawet do 70%[1]. W takich sytuacjach każda kobieta potrzebuje wsparcia i zapewnienia, że jest dobrą mamą. To z myślą o nich i o maluszkach, które nie mogą być karmione wyłącznie piersią, powstało mleko następne Bebilon Profutura 2, najbardziej zaawansowana formuła[2]. Bo każda kobieta, bez względu na to, w jaki sposób karmi swoje maleństwo, jest najlepszą mamą na świecie!

W mleku mamy jest wszystko, co najlepsze

Mama ma szczególny wpływ na prawidłowy rozwój dziecka już od wczesnych chwil jego życia, a nawet od momentu poczęcia. Aby wspierać ten proces, oprócz czułości i troski szczególnie powinna zadbać o odpowiedni sposób żywienia niemowlęcia. Mleko matki to najlepszy pokarm, jaki kobieta może dać swojemu maleństwu, ponieważ w pełni zaspokaja potrzeby dojrzewającego organizmu. Zawiera też kluczowe składniki odżywcze w odpowiednich ilościach i proporcjach, które wspierają jego harmonijny rozwój.

Wyjątkowość kobiecego pokarmu sprawia, że eksperci – m.in. ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) – zalecają, aby niemowlę było karmione wyłącznie piersią przez 6 pierwszych miesięcy jego życia, oraz kontynuację karmienia piersią do ukończenia 2. roku życia i dłużej przy jednoczesnym wprowadzaniu pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią, mimo że wydaje się czymś oczywistym i naturalnym, może okazać się wyzwaniem dla młodej mamy. Często potrzeba wielu prób, czy wsparcia specjalistów z zakresu laktacji, by przystawienie niemowlęcia do piersi zakończyło się sukcesem. Czasem jednak okazuje się, że karmienie piersią nie jest możliwe – wówczas pojawiają się u kobiety negatywne emocje: wyrzuty sumienia czy smutek. Z tego powodu mamy często wstydzą się przyznać, że nie karmią piersią swojego maluszka. Czy słusznie?

Gdy wyłączne karmienie piersią nie jest możliwe

Prawie wszystkie przyszłe mamy (ponad 90 %) deklarują, że chcą karmić piersią i chcą to robić jak najdłużej[3]. Zdarza się, że – mimo starań i wielu prób – plany żywienia niemowlęcia wyłącznie swoim pokarmem nie są możliwe do zrealizowania. Karmieniu piersią mogą towarzyszyć bowiem różnego rodzaju przeszkody, a wiele kobiet przyznaje się, że spotkało na swojej drodze problemy z tym związane. To m.in. trudności w podjęciu i utrzymaniu efektywnego ssania piersi przez niemowlę czy niewystarczająca ilość pokarmu w piersiach. W tych niełatwych chwilach, u młodych mam pojawia się rozczarowanie, poczucie winy i niespełnienia. Nagle okazuje się, że rzeczy, które miały być proste i oczywiste, wcale takie nie są.

Komplikacje laktacyjne lub problemy zdrowotne sprawiają, że 40% kobiet we wczesnym okresie życia dziecka karmi lub dokarmia dziecko mlekiem modyfikowanym, a później liczba ta wzrasta nawet do 70%[4]. Jednym z głównych powodów wprowadzenia karmienia mieszanego jest m.in. niski przyrost masy ciała niemowlęcia. W takiej sytuacji warto walczyć o utrzymanie laktacji, bowiem większość problemów z karmieniem piersią można rozwiązać. Można zwrócić się o pomoc np. do położnej środowiskowej, doradcy laktacyjnego czy do pediatry. Czasem jednak, kiedy wsparcie ekspertów nie pomaga, dokarmianie mlekiem modyfikowanym, po konsultacji z pediatrą, staje się koniecznością, aby dalej wspierać prawidłowy rozwój niemowlęcia. To inny sposób, dzięki któremu mama wciąż może troszczyć się o maleństwo. Bo każda mama chce dla swojego dziecka jak najlepiej, dlatego jest dla niego najlepszą mamą na świecie.

Rozwiązanie dopasowane do potrzeb dziecka

Zderzenie z rzeczywistością dla wielu młodych mam bywa brutalne, bolesne i bardzo odległe od wyobrażeń, dlatego świadomość, że w każdej chwili jest ktoś, kto pomoże, wesprze, doradzi jest bardzo pomocna. Niezależnie od powodu, z jakiego mama nie może karmić wyłącznie piersią, z myślą o dalszym wspieraniu harmonijnego dojrzewania młodego organizmu powinna (w porozumieniu z lekarzem pediatrą) wybrać odpowiednie mleko modyfikowane. Wyniki najnowszych badań Nutricia pozwoliły na opracowanie formuły mleka modyfikowanego, którego receptura jest inspirowana właściwościami kobiecego pokarmu, a dzięki temu dostarcza niemowlętom (niekarmionym wyłącznie piersią) kluczowe składniki odżywcze, ważne dla młodego organizmu. Bebilon Profutura 2 to najbardziej zaawansowana formuła[5], gdy wyłączne karmienie piersią nie jest możliwe. Łączy ona unikalną kompozycję oligosacharydów GOS/FOS, która odwzorowuje kompozycję krótko- i długołańcuchowych oligosacharydów mleka matki, z najwyższym poziomem HMO na rynku[2], czyli naturalnie występujących w mleku matki oligosacharydów: 2’FL, a także 3’GL, który powstaje w wyniku naszego unikalnego procesu[6]. Zawiera również niezbędne witaminy i składniki mineralne w odpowiednich ilościach, a także posiada wyjątkowy profil kwasów tłuszczowych.

Bebilon Profutura 2 został opracowany przez zespół 500 naukowców i ekspertów Nutricia na podstawie najnowszych odkryć naukowych dotyczących żywienia na wczesnym etapie życia oraz ponad 40 lat badań nad składem mleka matki. Zdajemy sobie sprawę, jak piękny, a zarazem trudny jest okres karmienia piersią i wiemy, że każda kobieta chce z całego serca jak najlepiej zadbać o swoje maleństwo. Właśnie dlatego stosujemy najnowsze rozwiązania, aby wspierać i pomagać mamom, które z różnych względów nie mogą karmić wyłącznie piersią. Pokazujemy, że są różne możliwości, a bez względu na to, w jaki sposób kobiety żywią swoje dzieci, zawsze są dla nich najlepszymi mamami”

– mówi Agnieszka Dobosz-Pszkit, Starszy Kierownik marki Bebilon 2.

[1] U&A 2018, Kantar TNS.[2] Wśród mlek następnych Nutricia. [3] „Karmienie Piersią w Polsce Raport 2015”, badanie przeprowadzone dla Fundacji Nutricia przez Centrum Nauk o Laktacji. N = 736 kobiet spodziewających się dziecka oraz kobiet, które są już mamami. [4] U&A 2018, Kantar TNS. [5] Wśród mlek następnych Nutricia.[2] W porównaniu do innych mlek następnych na rynku, na podstawie danych zebranych w lutym 2020 r.[6] Opracowanego przez naukowców Nutricia

Ważne informacje: Karmienie piersią jest najwłaściwszym i najtańszym sposobem żywienia niemowląt oraz rekomendowane dla małych dzieci wraz z urozmaiconą dietą. Mleko matki zawiera składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka oraz chroni je przed chorobami i infekcjami. Karmienie piersią daje najlepsze efekty, gdy matka prawidłowo odżywia się w ciąży i w czasie laktacji oraz gdy nie ma miejsca nieuzasadnione dokarmianie dziecka. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu karmienia matka powinna zasięgnąć porady lekarza.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat