Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

20 par skorzysta z bezpłatnego zapłodnienia metodą AneVivo

Artykuł

Aż 20 par dotkniętych problemem niepłodności będzie mogło skorzystać z bezpłatnego zapłodnienia metodą AneVivo. Będzie to pierwsza grupa pacjentów leczona w Polsce z użyciem nowej techniki wspomagania rozrodu.

Pokazali nowa metode rozrodu
Autor: Materiały prasowe

Rozważasz metodę in vitro? Możesz skorzystać bezpłatnie z jej alternatywy.

Od końca czerwca w Polsce dostępna jest nowa metoda wspomaganego rozrodu - AneVivo. Zdaniem naukowców, jest to rozwiązanie bardziej naturalne od tradycyjnego in vitro. Powód? Do zapłodnienia dochodzi w specjalnej kapsułce umieszczonej w ciele kobiety, a nie w szalce i w laboratorium, jak ma to miejsce w klasycznym in vitro.

Obecnie w Katowicach trwa kwalifikacja 20 par, które bezpłatnie będą mogły skorzystać z tego leczenia. Fundacja Gyncentrum uruchomiła specjalny program dający dostęp do metody AneVivo. Pary leczone będą w Klinice Gyncentrum w Katowicach - pierwszym ośrodku w Polsce i trzecim w Europie, który wdrożył tę innowacyjną metodę. Warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w programie jest pomyślne przejście kwalifikacji medycznej według wytycznych twórców metody AneVivo

Zapisy na bezpłatne konsultacje trwają od początku lipca. Na wizyty mogą zgłaszać się pary ze zdiagnozowanym i udokumentowanym medycznie problemem niepłodności, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Do programu bezpłatnego leczenia za pomocą metody AneVivo zakwalifikują się jednak te z nich, które spełnią określone kryteria medyczne, o czym zadecyduje lekarz po konsultacji i rozmowie z pacjentami.

Jak podkreślają lekarze, nowy program Fundacji Gyncentrum może być okazją dla tych par, którym nie udało się skorzystać z rządowej refundacji in vitro.

Więcej o AneVivo – alternatywa dla in vitro

Metoda zapłodnienia AneVivo to metoda wspomagania rozrodu, która jest alternatywą dla konwencjonalnego zapłodnienia in vitro. Wszystko dzięki innowacyjnej technice zapłodnienia, które zamiast na szalce w laboratorium, odbywa się w organizmie matki. - Metoda AneVivo ze wszystkich dostępnych technik wspomagania rozrodu jest najbardziej zbliżona do naturalnych warunków fizjologicznych, ponieważ skraca czas przebywania zarodka poza organizmem matki do minimum. Umożliwia to nawiązanie wczesnego dialogu na poziomie fizjologicznym pomiędzy zarodkiem a macicą: zarodek komunikuje się z macicą, a ta reaguje na jego obecność i dostosowuje się do niego. Embrion rozwija się w bardziej naturalnych warunkach, a nie jak ma to miejsce w tradycyjnej metodzie in vitro przy pomocy syntetycznych odżywek laboratoryjnych, którym brak obecności cząsteczek, takich jak: cytokiny, czynniki wzrostu, hormony, interleukiny czy miRNA. W laboratorium w przeciwieństwie do dynamicznego środowiska wewnątrz macicy matki, panuje środowisko statyczne, jedynie przybliżone do złożonych warunków naturalnych - wyjaśnia dr n. med. Dariusz Mercik z Kliniki Gyncentrum.

I dodaje: - Dzięki temu endometrium, czyli błona śluzowa macicy, jest lepiej przygotowana na kluczowy dla powodzenia ciąży etap - implantację, czyli zagnieżdżenie się zarodka. To bezpośrednio wpływa na lepszy przebieg ciąży oraz zdrowie nowonarodzonych dzieci.

Metoda AneVivo, podobnie jak jej klasyczna wersja in vitro, jest stosowana w przypadku par, u których stwierdzono niepłodność, a inne terapie medyczne okazały się niewystarczające.

Metoda AneVivo zyskała zaaprobowana m.in. przez organizację Human Fertilisation and Embryology Authority (HFEA), która monitoruje działania w zakresie leczenia niepłodności. Skuteczność metody jest porównywalna do konwencjonalnego in vitro - już do tej pory dzięki AneVivo przyszło na świat 33 dzieci, następne są w drodze. W Polsce pierwszych narodzin po zastosowaniu tej innowacyjnej metody można spodziewać się w przyszłym roku - zapowiada klinika Gyncentrum.

Na bezpłatne konsultacje kwalifikujące do programu Fundacji Gyncentrum można zgłaszać się pod numerem telefonu 32 506 57 77 lub tel. kom: 600 963 500.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 2 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat