Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Podaruj 1%

1% podatku dla Jasia

Artykuł

Kochani Przyjaciele, ludzie dobrej woli... Chciałem prosić Was o pomoc.

Nazywam się Czepil Janek, urodziłem się 28 stycznia 2015 r. Byłem długo oczekiwanym, wymarzonym synkiem rodziców. Tego dnia, o 7:57 rano, przywitali mnie mamusia i tatuś, a atarsza siostrzycka czekała w domu.

Niestety, zaraz po porodzie zamiast w ręce mamy trafiłem do inkubatora i na oddział patologii noworodka. Los bowiem odebrał mi, a może obdarzył mnie tylko połową serduszka. Urodziłem się z wrodzoną wadą serca pod postacią zespołu niedorozwoju lewego serca, HLHS, co oznacza, że nie mam lewej połowy serduszka. I tak zaczęła się moja przygoda z kardiochirurgią...

Niedługo kończę rok. W tym czasie przeszedłem dwie operacje na otwartym sercu, w głębokiej hipotermii, a także operację przepukliny pachwinowo-mosznowej. Pierwsza operacja kardiochirurgiczna, przeprowadzona w 6. dobie, uratowała moje malutkie życie, a druga - wykonana jak miałem niespełna 5 miesięcy - poprawiła jego jakość.

Dziś radzę sobie bardzo dobrze, rosnę, raczkuję, sam wstaję, uczę się chodzić... Sprawiam mnóstwo radości moim bliskim. Proste czynności powodują jednak nadmiernwe zmęczenie, zadyszkę. Muszę często odpoczywać, z czasem wróci sinica i serduszko pzestanie być wydolne. Dlatego w najbliższej przyszłości czekają mnie jeszcze zabiegi z zakresu kardiologii interwencyjnej i trzecia operacja serca, a z czasem zapewne jego przeszczepienie.

Dzisiaj potrzebuję m.in. codziennej dawki leków, rehabilitacji, częstych wizyt w poradni kardiologicznej, wsparcia sprzętu medycznego, który będzie sprawdzał moje saturacje.

Dlatego proszę Was o pomoc i wsparcie. Nie zapomnijcie wpisać w swój PIT numeru KRS 0000037904 Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą, a w informacjach dodatkowych - 28447 Czepil Jan.

Dla mnie to bardzo wiele albowiem Was jeden gest pozwoli mojej połówce serduszka żyć z najlepszą opieką.

Dziękuję!

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.7333333333333/5. Oceniono 3 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat