Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Zdrowie

15 mln szczepionek przeciwko tężcowi noworodkowemu

Artykuł

Od października do grudnia 2015 po raz dziesiąty rodzice na całym świecie pomagali Pampers i UNICEF spełniać jedno wyjątkowe życzenie: wyeliminować tężec u matek i noworodków wszędzie tam, gdzie nadal stanowi zagrożenie.

15mln szczepionek
Autor: Materiały prasowe

Tylko dzięki zaangażowaniu polskich rodziców 10. edycja akcji „1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka” przyniosła ponad 2 miliony ufundowanych szczepionek i pomoże ochronić przed śmiertelną chorobą ponad 700 000 mam i ich nowo narodzonych dzieci. Przez ostatnie 10 lat rodzice w Polsce pomogli Pampers i UNICEF ufundować ponad 15 milionów szczepionek. Dziękujemy!

Od początku współpracy z UNICEF Pampers pomógł wyeliminować tężec u matek i noworodków w 17 państwach . Ciągle jednak 21 krajów potrzebuje naszego wsparcia, więc nie ustajemy w staraniach, aby im pomóc. W tym roku akcję można było wesprzeć na kilka łatwych sposobów, m.in. kupując pieluszki Pampers oznaczone logotypem kampanii lub włączając się w działania prowadzone za pośrednictwem fanpejdżu marki Pampers na Facebooku.

Tężec noworodkowy (tężec u matek i noworodków, ang. MNT) dotyka rodziny w najbardziej potrzebujących pomocy rejonach świata – w miejscach, gdzie dzieci rodzą się w niehigienicznych warunkach, czyli np. tam, gdzie przecina się pępowinę niewysterylizowanymi narzędziami. Zarażonego chorobą dziecka prawie nigdy nie udaje się uratować. Tężec odbiera życie 49 tysiącom noworodków rocznie . Co 11 minut z jego powodu ginie dziecko2. Należy zauważyć, że tężcowi u matek i noworodków można zapobiec w łatwy sposób - szczepiąc przyszłe mamy lub nowo narodzone dzieci. Dlatego właśnie Pampers i UNICEF działają wspólnie, żeby wyeliminować tę chorobę na całym świecie.

W Polsce do wspólnych działań Pampers i UNICEF przyłączył się w ostatniej edycji również Olivier Janiak – znany prezenter telewizyjny i ojciec trzech synów – który jesienią 2015 roku pojechał do Angoli, żeby zobaczyć na własne oczy, jak akcja „1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka” pomaga chronić życia nowo narodzonych dzieci i ich mam.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.9/5. Oceniono 2 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat