Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

10 inspiracji na zabawy z dziećmi na czas #zostańwdomu!

Artykuł

Dla wielu z nas codzienność zmieniła się o 180°. Czas #zostańwdomu stał się ogromnym wyzwaniem, próbą, lekcją. Dziś chcemy zjednoczyć się ze wszystkimi rodzicami, którzy pozostali w domu z dziećmi.

10inspiracji zabawy
Autor: Materiały prasowe

Być może wasza kreatywność praktycznie już wyblakła, a może pomysłów na ten czas kwarantanny już dawno nie macie. Przychodzimy wam z pomocą! Przeczytajcie całość i inspirujcie się do woli :)

#zostańwdomuznuk
Na profilu marki NUK na Facebooku trwa właśnie akcja #zostańwdomuznuk. W ramach tej akcji marka organizuje liczne konkursy i daje wiele podpowiedzi odnośnie tego, jak spędzać czas w domu z dziećmi. Warto z nich skorzystać, aby w domu nie było nudy, ale by ten czas kwarantanny wykorzystać na bliskość i radość, na którą bardzo często brakowało nam sposobności.

Czas na zabawę!

Poniżej wypisaliśmy pomysły i inspiracje na zabawy, które możesz wykorzystać razem z dziećmi w czasie #zostańwdomu.

  1. Malowanie rączkami – wystarczy, że do podłogi przykleisz duży brulion, gazety lub wiele zwykłych białych kartek oraz przygotujesz farby. Dzieci uwielbiają się pobrudzić, więc malowanie rączkami, a może nawet i stópkami na pewno sprawi im wiele przyjemności.
  2. Zabawy online – to, czego najprawdopodobniej najbardziej wam brakuje to spacery z najbliższymi, prawda? A kto powiedział, że nie można zobaczyć się online z tymi, z którymi zazwyczaj Twoje dzieci spędzały czas? Zorganizujcie spotkanie online i zaplanujcie kilka zabaw interaktywnych, w które dzieci będą mogły pobawić się z waszą niewielką pomocą. Możesz nawet wykorzystać zabawy, które proponujemy w tej liście. Dla dzieci to będzie na pewno ciekawe doświadczenie!
  3. Czytania nigdy za dużo – jeśli Twoje dzieci nie są miłośnikami czytania, to teraz jest odpowiedni moment, aby zaszczepić w nich tę miłość. Być może kilka tygodni temu odkładaliście książki coraz głębiej na półce – wyjmijcie je, przejrzyjcie i stwórzcie zupełnie nowy sposób na czytanie. Może podzielcie się rolami i czytając odgrywajcie rolę wybranego bohatera. Pamiętajcie, aby na koniec omówić morał płynący z bajki – to dużo uczy.
  4. Sesja zdjęciowa – wyjmijcie z szafy ulubione ubrania, kolorowe przebrania, różne gadżety i stwórzcie swoją własną sesję zdjęciową. Po całym fotografowaniu usiądźcie wygodnie na kanapie i obejrzyjcie efekty waszej pracy. Dzieci będą zachwycone, a przy okazji zrobicie sobie wspaniałą pamiątkę.
  5. Porządki – sprzątnie też może być świetną formą zabawy. Na porządkowanie pokoju malucha warto wygospodarować dużo czasu i miejsca. Przejrzyjcie wszystkie zabawki, jakie macie i podzielcie je na 3 grupy – zabawki do oddania, do kosza i te, które zostawiacie. To świetny sposób nie tylko na zorganizowanie przestrzeni i czystość w pokoju, ale też naukę dziecka, że warto się dzielić i pomagać, co można robić np. oddając nieużywane już zabawki innym dzieciom.
  6. Maraton gier – czy Twój maluch jest fanem planszówek lub puzzli? Bardzo często takich zabawek użyjemy kilkakrotnie, a potem odkładamy i już o nich zapominamy. Czas #zostańwdomu to świetna okazja, aby wyciągnąć wszystkie gry / puzzle i zrobić sobie maraton gier.
  7. Makaronowe love – czasem do dobrej zabawy nie potrzeba zabawek, a to co mamy w kuchni. Chociażby makaron, z którego można zrobić cudowną biżuterię! Taka zabawa będzie też świetnym treningiem sensorycznym dla dzieci. Przyjemne z pożytecznym.
  8. Mistrzowska uczta – wasze pociechy lubią pomagać wam w kuchni, a może już świetnie radzą sobie w niej całkiem sami? Zorganizujcie wspólny posiłek, który razem przygotujecie, załóżcie fartuchy i przygotujcie sobie czapki godne prawdziwego kucharza. Dzięki temu będzie wam się milej gotować, a maluchy z większym smakiem zjedzą przygotowane posiłki. Taka forma zabawy to też świetny sposób, aby maluchów – niejadków przekonać do nowych smaków.
  9. Kalambury – może już macie tę grę w swojej kolekcji. A nawet jeśli nie, to nie szkodzi, bo sami możecie ją przygotować. Przygotuj około 20 -30 (a możesz nawet i więcej) czystych niewielkich kartek. Tak, aby zmieścił się na nich niewielki napis. Razem z maluchem wymyślcie, co możecie na nich zapisać, ale pamiętajcie, że te karteczki będziecie losować i ,,pokazywać’’ to, co na nich zapisaliście. Zapisane rzeczy muszą być więc możliwe do pokazania.
  10. Zabawy dla prawdziwych artystów – czy wasze pociechy mają ukryte talenty, lubią śpiewać, tańczyć? Zorganizujcie sobie prawdziwe show. Przygotujcie tabliczki z ikonkami np. słońca, serduszka, uśmiechniętej buźki itd. (wystarczy, że wycięte kółko z kartki A4 z narysowaną ikonką przykleicie do patyczka drewnianego używanego w kuchni). Niech każdy, kto bierze udział w zabawie zaprezentuje swój talent, a pozostali podniosą patyczek z wybraną ikonką w postaci nagrody.

Jesteśmy bardzo ciekawi, które z tych zabaw macie już za sobą, a które jeszcze przed Wami? A może macie inne sprawdzone zabawy na czas #zostańwdomu?

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat