Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

Areszt z powodu książek dla dzieci

Artykuł

Pięcioro autorów książek dla dzieci zostało skazanych w Hongkongu na więzienie. Ich publikacje uznano za “wywrotowe”.

Areszt ksiazki
Autor: freepik

Niektórzy autorzy książek dla dzieci muszą naprawdę uważać za słowa. Przekonała się o tym na własnej skórze piątka logopedów dziecięcych z Hongkongu, która przyczyniła się do wydania książeczek dla dzieci, w których umieszczono motyw owiec, które próbują powstrzymać wilki atakujące ich wioskę. Treści publikacji uznano za szkodzące dobru państwa chińskiego. Skutek? Kilkanaście miesięcy więzienia dla autorów. “Żałuję, że nie wydałam więcej ilustrowanych książeczek, zanim mnie aresztowano” - skomentowała swoją sytuację jedna ze skazanych.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat