Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Amelia i Kuba. Wenecki spisek” - recenzja

Artykuł

Myślicie, że życie dzieci koncentruje się jedynie na nauce i zabawie z rówieśnikami? Nic bardziej mylnego! Młodzi poszukiwacze przygód – Amelia, Mi, Albert i Kuba są na to najlepszym dowodem.

Amelia kuba wenecki spisek
Autor: Materiały prasowe

Książki przygodowe dla dzieci to prawdziwy skarb literatury dla najmłodszych. Nie dość, że rozbudzają dziecięcą wyobraźnię, stając się przyczynkiem do niekończących się zabaw, to jeszcze tworzą idealny fundament pod marzenia, plany, a także budowanie wiary w siebie i swoje możliwości. I o ile większość publikacji tego typu bardzo mi się podoba i z chęcią polecam je rodzicom oraz ich pociechom, o tyle książka Rafała Kosika pod tytułem „Amelia i Kuba. Wenecki spisek” wprost podbiła moje serce i na długo pozostanie w mojej pamięci jako prawdziwe dzieło dziecięcej literatury.

Mi - rezolutna, wyjątkowo niecierpliwa, ale jednocześnie bystra i mądra sześciolatka - mieszka ze swoim jedenastoletnim bratem Kubą i rodzicami w jednym z warszawskich bloków. Ich sąsiadami są Amelia – zakochana w malarstwie oraz Albert – inteligentny chłopak z zespołem Aspergera. Pewnego dnia ojciec Mi i Kuby w zastępstwie wykonuje zdjęcia tajemniczej tabletki o nazwie Alestop, która ma zwalczać alergię. Niestety po raz kolejny musi udać się do sklepu po nowe materiały. Pozostawiona na wierzchu tabletka szybko ląduje w buzi sześciolatki, która pragnie jak najszybciej pozbyć się alergii na sierść i móc przytulać puchate zwierzęta. Po jakimś czasie lek rzeczywiście zaczyna działać, ale na rękach małej Mi wyrastają podejrzane włoski. Ku zaskoczeniu rodzeństwa w aptekach nikt jeszcze nie słyszał o takim lekarstwie. Wraz z Amelią, Albertem i psem Imbirem wybierają się więc w pełną przygód podróż do Wenecji, by zdobyć antidotum na tajemniczą przypadłość.

Przyjemna, zabawna opowieść o perypetiach czwórki przyjaciół to idealna propozycja na wspólne, rodzinne wieczory. Książka wciąga już od pierwszej strony, trzyma w napięciu i sprawia, że trudno jest się od niej oderwać. Lektura tej publikacji sprawi przyjemność nie tylko pochłaniaczom książek, ale także tym dzieciom, które do tej pory z niechęcią patrzyły na księgarniane i biblioteczne półki. Książka nie tylko wzbogaci zasób słownictwa Waszych pociech, ale przede wszystkim przyczyni się do rozwoju ich wyobraźni. Szalone przygody głównych bohaterów pokazują, że dzieci mają wielką moc – błyskotliwość, odwagę, szczerość i pewność siebie, które dobrze wykorzystane mogą zapewnić im wspomnienia na długie lata.

Rafał Kosik, „Amelia i Kuba. Wenecki spisek”, Powergraph 2018

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat