Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Ada, to wypada!” - recenzja

Artykuł

Ileż to razy słyszałyśmy w swoim życiu utarte frazesy, przekonujące nas, że pewnych rzeczy nie powinnyśmy robić – czy to ze względu na naszą płeć, czy na wiek,...

Ada to wypada
Autor: Materiały prasowe

czy też z racji przekonań naszych bliskich. Najwyższy czas z tym skończyć.

Pewnie część z was stwierdzi, że przesadzam, ale na taką książkę czekałam dosłownie całe moje życie. Może nieświadomie, jednak co jakiś czas w mojej dziewczęcej, a później także kobiecej, dorosłej już rzeczywistości, pojawiały się ogromne mury nie do przebycia – mury zbudowane z krzywdzących wyobrażeń, stereotypów i nieukrywanej niechęci. Za każdym razem potrzebowałam, by ktoś z zewnątrz powiedział mi, że te bariery wcale nie muszą mnie ograniczać. Co więcej, one mogą nauczyć mnie latać i szybować wysoko ponad absurdalnymi zakazami i zasadami, które nijak się mają do prawdziwego życia. Sylwia Stano i Zofia Kraszewska to moje osobiste bohaterki – w swojej książce „Ada, to wypada!” wraz z aktorkami, sportsmenkami, artystkami i psychologami pokazują, że zarówno młode dziewczęta, jak i dojrzałe kobiety mogą dokonać wiele. Wbrew obiegowym opiniom i temu, co wpajano nam od najmłodszych lat. Jako piękna płeć mamy prawdziwą moc – możemy zmienić życie swoje, swoich najbliższych i cały otaczający nas świat. Ta siła tkwi w nas samych.

Błaszczyk, Bonda, Wellman – te nazwiska kojarzy każda z nas. Silne kobiety, które zawojowały świat swoją niezłomnością, odwagą, poświęceniem dla drugiego człowieka, talentem, otwartością i dystansem do samych siebie. Mimo wielu przeciwności losu nie poddały się i nie zawróciły z drogi, dzięki czemu dziś są autorytetami dla tysięcy kobiet na całym świecie. Książka Sylwii Stano i Zofii Karaszewskiej to niezwykły dekalog, w którym nie znajdziemy żadnych zakazów czy prześmiewczych tekstów. Autorki wraz ze sławnymi kobietami, które odniosły w swoim życiu niejeden sukces (poprzedzony licznymi porażkami, przeciwnościami losu czy chwilami załamania), przekonują nas, że jeżeli czegoś bardzo chcemy, to możemy to osiągnąć. Nie musimy obawiać się opinii innych, własnych słabości czy codziennych problemów. Przeszkody napotykane na drodze do szczęścia są po to, by je omijać – nie po to, by raz na zawsze odarły nas z naszych marzeń.

„Ada, to wypada!” to najlepsza książka, jaką możemy podarować sobie samym i naszym córkom – to przepiękna lekcja miłości, akceptacji i wiary we własne siły, która doda nam skrzydeł i pomoże nam osiągnąć szczyty.

Sylwia Stano, Zofia Karaszewska, „Ada, to wypada!”, Wydawnictwo Znak 2018

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat