Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Abecadło Pierdziołki” - recenzja

Artykuł

Niecodzienna książeczka z rymowankami.

Abecadlo pierdziolki
Autor: Materiały prasowe

Wszelkiej maści śmieszne wierszyki czy rymowanki zna praktycznie każdy z nas. Albo z zasłyszenia, albo z dzieciństwa, albo ze szkoły, albo zwyczajnie czasem nie wiemy skąd. Znamy i już. „Abecadło Pierdziołki” to moim zdaniem świetna propozycja do zabawy z dziećmi, ale zdecydowanie starszych, które rozumieją pewne mechanizmy. W moim odczuciu niektóre ze słów są zbyt mocne i obcesowe, aby takie rymowanki czytać maluchowi. Są żarciki i dziwne słowa, można uczyć przez zabawę słowotwórstwa, ale osobiście poczekałabym z taką publikacją, aż dziecko będzie trochę większe. Po co uczyć dzieci brzydkich słów? Albo nieprawidłowej wymowy np. zamiast „sobie” to „se”? Czemu mają służyć tego typu zabiegi w książce dla dzieci?

W mojej opinii publikacje dziecięce powinny rozwijać wyobraźnię i kreatywność, a nie uczyć maluchy rymowanek o kupie, dupie i o tym, że ktoś jest cymbałem… Przykład wierszyka: „Dwa cymbały se leciały…”. Gdy padnie pytanie od dziecka, a kto to cymbał ,to jak wyjaśnić dziecku, że to w sumie obraźliwe słowo i nie powinno go tutaj być?

Publikacja jest oczywiście bogato ilustrowana, ale dokładnie w takim samym stylu jak treść: oddaje ją adekwatnie do zawartości. Nie chciałabym tej książki nikomu ani polecać, ani odradzać, jednak warto napisać, że przed zakupem powinniście ją obejrzeć, poczytać i zastanowić się czemu ma ona służyć i komu. Sama bym jej nie nabyła, ani nikomu nie kupiła na prezent, ale oczywiście wiadomo: ilu ludzi, tyle opinii.

Abecadło Pierdziołki, Katarzyna Cerazy, praca zbiorowa, wydawnictwo: Zysk i S-ka, wrzesień 2019

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat