Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

9-latka wspomogła krakowskich bezdomnych

Artykuł

Dzięki szlachetnemu gestowi empatycznej Hani z Krakowa, fundacja Zupa na Plantach, uzyskała więcej funduszy na posiłki dla osób ubogich.

9latka wspomogla krakowskich bezdomnych
Autor: Instagram/@piotrekzylka

9-letnia Hania z krakowskiego Podgórza przystąpiła w minioną niedzielę do I Komunii Świętej. Dziewczynka postanowiła przekazać  połowę kwoty otrzymanej z tej okazji od swojej rodziny na wsparcie osób ubogich i bezdomnych ze swojego miasta. Wybrała organizację Zupa na Plantach, która dba o to, by krakowscy bezdomni nie byli w ciągu  dnia głodni. "Dzięki osobom w kryzysie bezdomności oraz wolontariuszom codziennie uczę się jak być lepiej człowiekiem" - napisała 9-latka w wiadomości dołączonej do koperty z plikiem banknotów. Hojny gest Hani nagłośnił prezes zarządu tej fundacji. Chciał w ten sposób podziękować dziewczynce za jej szczodrość i dobre serce.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Niedziela Upalne popołudnie. Stoimy przed kościołem św. Józefa na krakowskim Podgórzu. Hania chwilę wcześniej przyjęła swoją pierwszą Komunię. Po mszy podbiega do mnie i mówi: - Wujek, we wtorek przyjdę na Zupę. Do zobaczenia! Wtorek Kończymy przygotowywać paczki. Do naszej siedziby na Celną 5 wchodzi Hania z rodzicami i braciszkiem. Nie ma w tym nic zaskakującego, bo oni już od dawna są częścią naszej Zupowej rodziny. Dziś jednak Hania wygląda wyjątkowo. Trwa jej "biały tydzień". Za chwilę pojedzie z mamą do kościoła na mszę. Ale obiecała, że we wtorek przyjdzie, więc przyszła. - Cześć, chciałam wam coś dać - mówi i wyciąga nieśmiało rękę, w której ma różową kopertę z wyklejonym napisem Zupa na Plantach. Otwieram. W środku znajduję kartkę i plik banknotów. Wszystko wyjaśnia się po przeczytaniu słów zapisanych na kartce. #zupanaplantach #ludziesądobrzy

Post udostępniony przez Piotr Żyłka (@piotrekzylka)

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat