Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

9-latka odmówiła odśpiewania hymnu na stojąco

Artykuł

Pewna mała Australijka nie przyjęła niedawno postawy stojącej podczas wykonywania hymnu państwa ze stolicą w Canberze. Dziewczynka uważa, że ma on wydźwięk rasistowski.

9latka odmowila hymn stojaco
Autor: pixabay.com

Zachowanie 9-letniej Harper Nielsen z Australii, podczas szkolnej uroczystości, poruszyło mieszkańców tego kraju, łącznie z politykami. Uczennica zbuntowała się przeciwko wysłuchaniu australijskiego hymnu w postawie stojącej, argumentując to tym, że ta uroczysta pieśń o charakterze patriotycznym nie wyraża należytego szacunku dla Aborygenów, rdzennych mieszkańców Australii. W hymnie jest mowa bowiem tylko o młodych i wolnych Australijczykach, w domyśle białych potomkach kolonizatorów. Mała Harper wyznała dziennikarzom, że chciała poprzez swój bojkot narodowej pieśni pobudzić społeczeństwo do refleksji i zwrócić uwagę na problem pomijania i niedoceniana rdzennych mieszkańców Australii. „Byli tu przed nami przez 50 tysięcy lat” – przypomniała publicznie odważna dziewczynka.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat