Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Higiena

9-latek z Afryki zbudował maszynę do mycia rąk

Artykuł

Z małego Stephena z Kenii dumna jest lokalna społeczność. Chłopczyk skonstruował bezdotykowe urządzenie do dbania o higienę.

Maszyna mycie rak
Autor: YouTube / DailyNation

Aby pomóc swoim sąsiadom ustrzec się koronawirusa i należycie dbać o czystość, 9-letni Stephen Wamukota wymyślił bardzo prostą w obsłudze stację higieniczną. O zbudowanym z pomocą taty urządzeniu szybko zgłosiło się głośno. Chłopczyk otrzymał za to nawet medal od prezydenta swojego kraju. Zdolnemu 9-latkowi obiecano także stypendium na pokrycie kosztów jego edukacji, by mógł spokojnie skupić się na nauce i rozwijaniu swojego talentu. Mały Kenijczyk marzy o tym, by zostać w przyszłości inżynierem i konstruować wynalazki ułatwiające ludziom życie.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat