Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„91-piętrowy domek na drzewie” - recenzja

Artykuł

Zabawne przygody, niebanalne postacie i wyobraźnia nie mająca granic – to wszystko da nam lektura tej książki.

91pietrowy domek na drzewie
Autor: Materiały prasowe

Serię książek „Domek na drzewie” Andy’ego Griffintha i Terry’ego Dentona miałam okazję poznać dzięki publikacji „39-piętrowego domku na drzewie” i muszę przyznać, że od tamtej pory niecierpliwie czekałam na kolejne części. Mimo że seria dedykowana jest raczej dzieciom i młodzieży, to nawet ja – jako osoba już, niestety, nie mogąca uznać się za nastolatkę – jestem nią zachwycona.

„91 – piętrowy domek na drzewie” to książka, która urzeka nienachalnym poczuciem humoru oraz wyjątkową wyobraźnią. Andy i Terry w tej części posiadają już 91 pięter w swoim domu i wygląda na to, że to jeszcze nie koniec. Każde piętro jest co najmniej niezwykłe, gdyż znajdziemy tu między innymi: czerwony guzik, bezludną wyspę czy koło fortuny. Dwaj bohaterowie przeżywają niebanalne przygody, które mogą wyglądać nieco groźnie, ale tak naprawdę bawią w końcu do łez. Jednakże ciekawy ich sposób prezentacji i zaangażowanie czytelnika w świat przedstawiony sprawiają, że czekamy z wielkim napięciem na rozwój wypadków. W tej części Andy i Terry muszą podjąć się opieki nad niezbyt grzecznymi wnukami pana Nochala, który jest ich wydawcą. Jak sobie z tym poradzą? Na pewno nie będzie łatwo, ale za to bardzo zabawnie.

W każdej części serii w domku na drzewie przybywają kolejne, niezwykłe piętra. Głównym atutem najnowszej części jest jej swoista absurdalność. Absurd bowiem kryje się zarówno w przedmiotach i ich sposobie użytkowania, postaciach, jak i w samych opisach pięter domku. Sposób prowadzenia historii jest tak gładki i przyjemny, że książkę można pochłonąć za jednym razem w okamgnieniu. Same przygody bohaterów natomiast wciągają bez reszty, więc z pewnością zachwycą się nimi i najmłodsi i nieco starsi czytelnicy. Książkę wypełniają liczne ilustracje, które maluchy mogą nawet kolorować, by ożywić przygody dwóch przyjaciół.

Andy Griffinth i Terry Denton, „91 – piętrowy domek na drzewie”, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa, 2018 r.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat