Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

8-latka znalazła historyczny skarb

Artykuł

Na 1500-letni miecz sprzed ery Wikingów natknęła się jakiś czas temu podczas kąpieli w jeziorze kilkuletnia Szwedka.

8latka historyczny skarb
Autor: pixabay.com

Do mediów przedostała się wiadomość o niezwykłym odkryciu dokonanym przez 8-letnią Sagę ze Szwecji. Doszło do niego dwa miesiące temu, ale dopiero teraz wyrażono zgodę na nagłośnienie sensacyjnego znaleziska. Gdy dziewczynka kąpała się w jednym ze szwedzkich jezior, zauważyła w pewnym momencie, że na dnie znajduje się sporych rozmiarów podłużny przedmiot. Zaciekawiona zbliżyła się do niego i wyciągnęła z wody. Zaraz potem pochwaliła się swoim odkryciem z tatą. Mężczyzna skontaktował się z pewną archeolog, która potwierdziła wyjątkowość wyłowionej przez 8-latkę broni. Skandynawscy naukowcy, którzy analizowali unikalny artefakt, są przekonani, że jest to miecz z epoki żelaza, który powstał około 1500 lat temu!

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat