Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

8-latek zorganizował marsz przeciwko rasizmowi

Artykuł

Ponad 700 osób zachęcił kilkuletni Nolan z USA do protestu przeciwko dyskryminowaniu osób czarnoskórych.

8latke marsz przeciw rasizmowy
Autor: freepik

"Wszyscy jesteśmy ludźmi" - tak przywitał zgromadzonych na marszu Black Lives Matter, który odbył się niedawno w amerykańskim Missouri, 8-letni Nolan Davis. Chłopczyk tak bardzo przejął się tym, że w jego ojczyźnie rasizm jest na porządku dziennym, że wpadł na pomysł publicznego zamanifestowania sprzeciwu wobec dyskryminacji osób o ciemnej karnacji. Dzięki mediom społecznościowym o planowanym przez kilkulatka marszu dowiedziało się mnóstwo Internautów. Skutkiem tego było to, że w Black Lives Matter organizowanym przez Nolana wzięło udział kilkaset dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Młodzi uczestnicy zgromadzenia pisali na asfalcie różne hasła, typu: "Bądź miły dla wszystkich", "Stop rasizmowi". Przedsiębiorczy 8-latek ma nadzieję, że głos jego rówieśników przyczyni się choć troszkę do tego, aby dorośli Amerykanie bardziej szanowali osoby czarnoskóre.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat