Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

7-latka wytknęła sklepom lekceważenie kobiet

Artykuł

Kilkuletnia Immy z Wielkiej Brytanii zaapelowała do Tesco i Sansbury’s o rozszerzenie asortymentu o pewien towar, w celu pokazania równości między kobietami a mężczyznami.

7latka sklep rownouprawnienie
Autor: pixabay.com

7-letnią Immy z Wielkiej Brytanii bardzo rozczarował brak na półkach sklepowych: naklejek z piłkarkami. Trwa bowiem Kobiecy Mundial, a dziewczynka jest ogromną fanką piłki nożnej. 7-latka chciała zebrać kolekcję naklejek z podziwianymi zawodniczkami. Nie znalazła ich jednak w ofercie popularnego sklepu, do którego udała się po wymarzony przedmiot. „Sprzedawaliście naklejki z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Mężczyzn, więc dlaczego nie sprzedajecie naklejek z kobietami?”- pożaliła się dziewczynka w liście do sieci sklepów Tesco i Sainsbury’s, który jej mama opublikowała w Internecie. „Brak tych naklejek wysyła zły sygnał do dziewczynek, że kobiety nie są tak ważne jak mężczyźni” – napisała w swojej wypowiedzi 7-latka. „Bardzo proszę przemyślcie to i okażcie wsparcie dla równości”. Apel dziewczynki nie przeszedł bez echa. Wprawdzie Tesco poinformowało, że nie zamierza uzupełniać asortymentu o piłkarskie naklejkami z kobietami, ale sieć Sainsbury’s już dokłada starań, aby nawet w ich lokalnych punktach handlowych, można było nabywać naklejki o które poprosiła mała Brytyjka.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat