Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

78 osób pomagało rozdzielać bliźniaczki syjamskie

Artykuł

Personel jednego z nigeryjskich szpitali pochwalił się, że operacja rozdzielenia urodzonych w ubiegłym roku sióstr syjamskich, zakończyła się sukcesem.

78osob rozdzielenie blizniat syjamskich
Autor: pixabay.com

W stolicy Nigerii, Abudży, miała miejsce jakiś czas temu trwająca około 13 godzin skomplikowana operacja rozdzielenia dwóch bliźniaczek syjamskich. Lekarze dopiero teraz powiadomili media o jej przeprowadzeniu. Chcieli mieć bowiem pewność, że u małych pacjentek nie wystąpią powikłania.

Marcy i Goodness od momentu przyjścia na świat zrośnięte były klatkami piersiowymi i brzuchem. Miały wspólną przeponę i wątrobę. Dziewczynki zakwalifikowano do pilnej operacji. Co ciekawe, asystowało w niej aż 78 osób personelu medycznego. Dzięki ich pracy, umiejętnościom i zaangażowaniu, bliźniaczki syjamskie z Nigerii mogą już samodzielnie funkcjonować. Dzieci czują się na tyle dobrze, że już wkrótce będą mogły opuścić szpital, by wrócić do domu.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat