Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

500 plus, czyli od przybytku głowa nie boli

Artykuł

Znane powiedzenie głosi, że od przybytku głowa nie boli. Można by jednak z tym polemizować. Boli. Zarówno wtedy, gdy dziecko pcha się na świat, jest małe, jak i wtedy, gdy dawno już dorosło.

500 plus przybytek
Autor: pixabay.com

By uśmierzyć nieco ten problem (czyli zapewnić sobie zwycięstwo w wyborach i długofalowe poparcie narodu), pewna pomysłowa partia, którą można by nazwać na potrzeby tego felietonu: Podarujemy i Spokój, wykroiła z budżetu państwa potężną kwotę, by wspomóc wychowanie polskich dzieci zawrotną, co dla niektórych comiesięczną sumą (o czym świadczy zgłaszanie się po dzieci w sierocińcach). Radość wśród matek nad Wisłą od dawna dzięki temu nie ma granic. Zwłaszcza wśród tych pijących i tych, które do zaszczytnego miana: „matka”, ewidentnie nie są powołane.

500 złotych. Naprawdę super mieć w kieszeni. Oby jednak nie zostało ono wydane na zupełnie zbędne przysmaki i duperele dla dzieci i oby jedynym widocznym skutkiem ich posiadania nie była jeszcze większa nadwaga, przybierających w kilogramy w zawrotnym tempie, przyszłych polskich zawodników wagi ciężkiej na ringu: szara rzeczywistość.

500 złotych. I dużo i mało. Życzę, aby nie znikało z portfela tak szybko jak inne obietnice wyborcze i aby temu pogotowiu rodzinnego budżetu nie zabrakło nigdy benzyny. Mam również nadzieję, że ten zastrzyk gotówki nie zasilił portfeli Polaków tylko na chwilę, ale że zachomikuje się również na przyszłość. Jak? Uważam, że większość pieniędzy z programu 500 plus powinna być wydana na wszechstronny rozwój dziecka (jeśli chodzi już do szkoły), jego pasje albo odłożona dla zabezpieczenia jego przyszłości. Dzieciom polskiego narodu nie są bowiem potrzebne regularne wizyty w restauracjach serwujących fast food, tysięczna modna zabawka i gadżet, która nic dobrego do jego charakteru nie wniesie, ale mądrość i odpowiedzialność rodziców, którzy otrzymywane co miesiąc 500 złotych, zainwestują w dziecko tak, jak gdyby to było jedno z najważniejszych, postawionych przed nimi zadań na lata. Na uśmierzenie bólu głowy zaś: miłość i uśmiech dziecka. W nieograniczonej dawce. Co dzień.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 2 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat