Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Prawo

4 tysiące złotych za dziecko z gwałtu?

Artykuł

Poseł PiS Piotr Uściński przedstawił pomysł wsparcia matek, które zdecydowałyby się urodzić dziecko z gwałtu: kwotą 4 tysięcy złotych.

Ktorzy rodzice 1000 kosiniakowe
Autor: pixabay.com

Propozycji pomocy prawnej i finansowej dla przyszłych matek Polek wysuwanych przez członków obecnego rządu i reprezentantów obywateli nie brakuje. Jednym ze swoich projektów pochwalił się niedawno, urodzony w 1977 roku poseł VIII kadencji: Piotr Uściński. Polityk zaproponował, aby w treści planowanego programu „Za życiem”, znalazł się zapis przyznający kobietom, które zgodziłyby się urodzić dziecko poczęte w wyniku z gwałtu, finansowe wsparcie w kwocie 4 tysięcy złotych. Według posła, nie byłby to duży wydatek dla państwa, a na pewno jakaś pomoc dla Polek, które zmagałyby się z konsekwencjami gwałtu w postaci zajścia w ciążę. Inicjatywa byłego starosty wołomińskiego wywołała kontrowersje i burze opinii w Internecie. Komentujące panie pytają np. ironicznie, na ile polityk wyceniłby gwałt zbiorowy albo narodziny niepełnosprawnego dziecka, którego poczęcie miało miejsce w wyniku zmuszenia kobiety do obcowania płciowego.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat