Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„39-piętrowy domek na drzewie” – recenzja

Artykuł

Terry i Andy mieszkają w domku na drzewie. Jeden z nich ma magiczną umiejętność rysowania rzeczy, które ożywają, a drugi umie barwnie opisywać rzeczywistość.

39pietrowy domek na drzewie
Autor: Materiały prasowe

Tak jak i w poprzednich częściach ( „13-piętrowy..” i „26-piętrowy domek na drzewie”) obaj autorzy oraz bohaterzy zapraszają czytelników do uczestniczenia w kolejnych przygodach. Tym razem Terry rysuje maszynę, która potrafi sama pisać powieści. Ma to pomóc obu chłopcom w spędzaniu jeszcze większej ilości czasu na zabawach i przyjemnościach. Niestety jak się okazuje maszyna sama zyskała tak wiele siły, że zawłaszcza sobie dostęp do domku na drzewie. Terry z Andym muszą ratować się ucieczką, a także szukać pomocy. Znajdują ją ostatecznie, lecz ich życie jak i domek (jak się domyślacie niekoniecznie zwyczajny…) będą dosłownie wymagać tworzenia od podstaw. Dla Andego Griffithsa i Terrego Dentona „39-piętrowy domek na drzewie” to kolejna, wspólnie stworzona powieść dla młodzieży. W zasadzie jest ona połączeniem komiksu i książki lub może bardzo obficie ilustrowaną krótką powieścią. Każda z przygód jest opowiedziana również za pomocą rysunków. Książka jest napisana zabawnie i dowcipnie. Chłopcy oraz inni bohaterowie mają wiele dziwnych pomysłów, a występujące w historii postacie, zwierzęta i inne zjawiska również podlegają niezwykłym regułom gry. Tym, które są dostępne wyłącznie w bogatym świecie wyobraźni. I pewnie z tego powodu, choć nie jestem grupą docelową, wielką przyjemność sprawiła mi lektura tej książki. Śmieszne komentarze, wesołe przygody i liczne detale jak np. trzynaście latających kotów Jill (przyjaciółki chłopaków), które można wyszukać wśród licznych ilustracji. Opowieść wędrująca swoimi regułami gry i rządząca się coraz bardziej innymi pomysłami, to właśnie to czego często brak mi w codziennym życiu. Jako dorośli łatwo popadamy w rutynę lub zapominamy o tym, że świat wyobraźni cały czas jest dla nas dostępny i otwarty. „39-piętrowy domek na drzewie” to lektura dobra i dla nastolatków i dla dzieci, które chętnie obejrzą obrazki, a dorośli im przeczytają. No i wreszcie dla tych ostatnich także mogą być frajdą.

Andy Griffiths, Terry Denton „39-piętorwy domek na drzewie” Wydawnictwo Nasza Księgarnia 2016

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat