Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„365 dni w świecie wiedzy i zabawy” - recenzja

Artykuł

Ciekawostki, żarty, zagadki, zadania, quizy na każdy dzień tygodnia. Podejmiesz to wyzwanie?

365dni w swiecie wiedzy zabawy
Autor: Materiały prasowe

Z dzieciństwa pamiętam przepiękną encyklopedię dla dzieci pełną kolorowych zdjęć, ilustracji, zaskakujących haseł i niespotykanych informacji. Czasami żałowałam, że obecni wydawcy zaniedbują ten segment rynku i nie oferują nowoczesnych odpowiedników encyklopedii dla najmłodszych. Wiadomo przecież, że niepełnoletni czytelnicy należą do tych wymagających i nad wyraz ciekawskich.

„365 dni w świecie wiedzy i zabawy” to publikacja, która idealnie wypełnia tę lukę. Przede wszystkim muszę zwrócić uwagę na fakt, że książka została pięknie wydana. Brakuje mi tu może twardej okładki, ale jest to nieistotny niuans, który nie wpływa na moją ocenę. W środku jest za to kolorowo, ale jednocześnie przejrzyście. Na każdej stronie zgromadzona jest dawka informacji przeznaczona na jeden dzień. Możemy jednak zrezygnować z codziennej lektury, skupiając się jedynie na interesujących dziecko fragmentach.

We wnętrzu tego opasłego zbioru znajdziemy ciekawostki, które czasami będą zaskakujące nawet dla dorosłego czytelnika. Poza tym czekają tu na nas zagadki wzrokowe, quizy, a co najważniejsze - znalazło się i miejsce na poprawne odpowiedzi. Dla rozluźnienia, na niektórych stronach, zamieszczono dowcipy. Kącik kreatywny pozwoli nam własnoręcznie stworzyć dziennik podróży, figurki orgiami, a nawet latawca.

Książka "365 dni w świecie wiedzy i zabawy" wprowadzi nasze dzieci w świat historii, geografii, biologii i fizyki zupełnie bezboleśnie. Pozwoli nam także przyswoić kilka słów w języku angielskim. Wiecie ile zmysłów posiadają delfiny? Jak zaczyna się czkawka? Dlaczego starsze osoby mają białe włosy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w tej publikacji.

„365 dni w świecie wiedzy i zabawy” to wspaniała książka dla ciekawskich dzieciaków, które zadają wiele pytań i pragną wiedzieć więcej. Niektóre zagadki zmuszają do kreatywnego, nieszablonowego myślenia i sprawiają nie lada problem dorosłym. Zapraszam zatem w tę podróż po różnorodnych dziedzinach nauki. Będzie emocjonująco, zabawnie, kreatywnie, no i będzie do najdłuższa wycieczka w waszym życiu. Przecież potrwa calutki rok!

"365 dni w świecie wiedzy i zabawy", Kielce, Wydawnictwo JEDNOŚĆ, 2019 r.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat