Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„365 dni w poszukiwaniu zwierząt z Nelą” – recenzja

Artykuł

Ciekawa forma planera i kalendarza dla uczniów lubiących wszystko zapisać, zaplanować, przemyśleć. Prosta rzecz, za to bardzo pomocna. Zapewnia lepszą organizację codziennych obowiązków.

Przygodnik20182019
Autor: Materiały prasowe

Przygodnik to kalendarz szkolny na rok 2018/2019 i bardzo efektowny pomocnik w codziennym życiu każdego ucznia. Kalendarz, organizer i notatnik w jednym. Szczególnie przyda się komuś, kto ma mnóstwo różnych obowiązków i zajęć. Jest estetyczny i dobrze opracowany, przyjemnie jest z niego korzystać. Można w nim zapisywać wszelkie notatki, zadania, złote myśli, cytaty. Oprócz tego przydaje się w wielu codziennych sytuacjach, w życiu rodzinnym, zawodowym, a przede wszystkim szkolnym. Jest po prostu uniwersalny.

Na samym początku przygodnika przedstawiony został kalendarz na rok szkolny i następne wakacje, czyli od września 2018 roku do sierpnia 2019 roku. Później znajduje się rozkładówka z planem lekcji i miejscem na zajęcia dodatkowe po szkole. Następnie zaczyna się szczegółowo rozpisany kalendarz na cały rok szkolny. Poszczególne miesiące poświęcone zostały na omówienie innego zakątka ze szczególnym zwróceniem uwagi na jego faunę. Każdy miesiąc został podzielony na tygodnie, dlatego jedna rozkładówka zawiera pełny tydzień zaczynając od poniedziałku, a kończąc na niedzieli. Uczniowie na pewno to docenią, bo będą przygotowani na to, co będzie się działo w konkretnym tygodniu np. wycieczki, klasówki, kino, praca domowa. Zaznaczone są różne zabawne dni, na przykład: Dzień Przytulaka dla Psiaka, Światowy Dzień Nosorożca, Dzień Bez Skarpetek. Dodatkowo nie zostały pominięte ważne daty, święta, imieniny. Przygodnik Neli zawiera także fajną zakładkę w formie niebieskiej wstążeczki. To właśnie dzięki niej można odznaczyć konkretny dzień i nigdy się nie zgubić.

Wszystkie zdjęcia zwierząt są niesamowite, bardzo wyraźne z dbałością o szczegóły. Szata graficzna jest fantastyczna. Najbardziej wzrok przykuwa grudzień, ponieważ jest bardzo oryginalny i świąteczny.

„365 dni w poszukiwaniu zwierząt z Nelą” to doskonały pomysł na prezent dla fanów Neli. Główna bohaterka jest pełna pozytywnej energii, szalonych pomysłów i trafnych uwag. Nela bardzo ciekawie opowiada o miejscach, które zwiedziła i zwierzętach, które poznała. Z tej książki można się wiele dowiedzieć. Doskonale się ją ogląda i czyta, a oprócz tego ma rewelacyjne zdjęcia, które dodatkowo urozmaicą czytanie i zachęcą dzieci do pogłębiania wiedzy. Przygodnik jest bardzo podręczny i z łatwością znajdzie miejsce w każdym plecaku czy w domu na biurku. Cały rok z Nelą będzie pełen przygód!

Nela mała Reporterka, „365 dni w poszukiwaniu zwierząt z Nelą”, Warszawa, Burda Publishing Polska, 2018 rok.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat