Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Prawo

300 plus dla ucznia ma gwarantować ustawa

Artykuł

Opracowano już projekt ustawy, dzięki której rodzice uczniów będą corocznie otrzymywali środki finansowe na wyprawkę szkolną swoich pociech.

300plus uczen ustawa
Autor: pixabay.com

Do tej pory świadczenie: „Dobry start” było wypłacane na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów. Nie było więc do końca wiadomo, czy 300 plus będzie jednorazową pomocą dla polskich rodzin posiadających dzieci objęte obowiązkiem szkolnym, czy też na stałe „zadomowi” się nad Wisłą. Minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska potwierdziła niedawno publicznie, że pieniądze na wyprawkę szkolną dla uczniów do 20. roku życia, będą wypłacane każdego roku oraz że gwarantować to będzie ustawa, której projekt już jest gotowy. Uczniowie niepełnosprawni będą mogli liczyć na owo świadczenie do 24. roku życia. Wnioski o 300 plus będzie można więc składać drogą elektroniczną już od 1 lipca bieżącego roku, a od 1 sierpnia tradycyjną.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat